AKTUÁLNĚ / Společnost

15.1.2013

Amnestovaný muž se oběsil, život na svobodě nezvládl

PLZEŇ

Osmatřicetiletý muž, kterého propustila na svobodu amnestie Václava Klause, spáchal sebevraždu. Neměl peníze ani kam jít, život mimo vězení neunesl.

S pobytem na svobodě se nedokázal vyrovnat osmatřicetiletý muž z Plzně, kterého z vězení dostala novoroční amnestie prezidenta Václava Klause. V průběhu minulého týdne v jedné z plzeňských ubytoven, kde pobýval, napsal dopis na rozloučenou a oběsil se na klice od pokoje.

Správce objektu objevil sebevraha až po třech dnech. Jako důvody svého rozhodnutí muž v dopise hovořil o tom, že nemá peníze ani rodinu, jen dluhy. Za mřížemi pobýval od roku 2006, a sice za ohrožování pod vlivem návykové látky a za neplacení výživného.

Amnestie se kromě pachatelů drobné kriminality vztahuje také na trestní stíhání, která se vlečou déle než osm let a platí u nich sazba nepřesahující deset roků. Právě tento druhý článek Klausovy amnestie je zdrojem kritiky opozičních politiků a některých ústavních soudců. Ostrá slova dopadají i na hlavu premiéra Petra Nečase (ODS) a jeho vlády. Svým spolupodpisem totiž premiér převzal za amnestii vládní zodpovědnost. Druhý článek už zastavil trestní stíhání v tunelářské kauze H-Systemu nebo konkurzního soudce Jiřího Berky. V jeho případě však již podal vrchní státní zástupce stížnost a ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) avizoval, že nehodlá dopustit Berkův návrat do taláru.

Nespokojenost s rozsahem a dopadem amnestie se projeví ve čtvrtek také ve sněmovně. Poslanci budou hlasovat o vyslovení nedůvěře Nečasovy vlády. Není však pravděpodobné, že opozice sežene potřebných sto jedna hlasů, aby kabinet padl.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava snímků známých českých fotografů v mázhauzu připomíná přelomové okamžiky československých dějin

Putovní výstava snímků předních českých fotografů s názvem Od pražského jara k sametové revoluci je od soboty 26. října ke zhlédnutí v mázhauzu plzeňs

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA