AKTUÁLNĚ / Společnost

11.5.2015

Rovné příležitosti v zaměstnání i rodině

Rovné podmínky uplatnění na pracovním trhu, ale i v péči o děti a domácnost – to jsou hlavní cíle dalšího ročníku kampaně a soutěže Společnost přátelská rodině, kterou již od roku 2004 vyhlašuje Síť mateřských center.

„Rovné příležitosti v zaměstnání i rodině se stále zdají být jakousi českou fata morgánou. Naše více jak desetiletá činnost v této oblasti směřuje právě k posílení rovnosti obou pohlaví, a to především pomocí osvěty mezi zaměstnavateli. Těm ukazujeme, že přijmout zaměstnance či zaměstnankyni s celou rodinou firmě přináší nezměrné výhody,“ říká Lucie Plešková, projektová manažerka Sítě MC.

Slova Lucie Pleškové potvrzují i poslední údaje výzkumné agentury Ipsos, podle kterých až tři čtvrtiny české populace (73 %) jasně vnímají nerovnost mezi muži a ženami. Ačkoli zaměstnavatelů přátelských rodině díky osvětovým kampaním a aktivitám pozvolna přibývá, stále je co dohánět co do celoevropského průměru (20 %), například ilustrovaného na počtu poskytovaných flexibilních úvazků (6 %), kde ČR stále značně pokulhává.

„Tak jako v minulých letech chceme i letos prostřednictvím soutěže vyhledat a ocenit zaměstnavatele za neobvykle vstřícné podmínky slaďování rodinného a pracovního života a mimořádně citlivý přistup k rovným příležitostem. Takových zaměstnavatelů – byť pomalu – přibývá, ale často se o nich neví. Chtěli bychom jim poděkovat a povzbudit je, aby i nadále podmínky zlepšovali, zároveň chceme inspirovat další firmy v tom, co všechno je možné dělat ke zlepšování podmínek života českých rodin,“ vysvětluje motivaci Sítě MC Rut Kolínská, expertka na rovné příležitosti.

Případní zájemci z řad soukromých společností, státních institucí či neziskového sektoru se ještě mohou hlásit do 31. května 2015. Letošní ročník kampaně je vyhlášen v rámci projektu Rovné příležitosti v zaměstnání i rodině, podpořeného Úřadem vlády ČR. Ten volně navazuje na nedávno ukončený projekt Společnost přátelská rodině, během jehož dvouletého trvání Síť MC ocenila 57 organizací na krajské a 16 na celorepublikové úrovni, mezi nimi například společnosti jako Česká spořitelna, ČSOB, Linet, UNILEVER ČR, T-Mobile ČR, Siemens či Zentiva Group.

Autor / zdroj: Lucie Nemešová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA