AKTUÁLNĚ / Společnost

14.5.2015

Děti přiveze do Techmanie Šlechtična

PLZEŇ

Dvě stovky dětí a učitelů přijedou v pátek 15. května do Techmania Science Center v Plzni zvláštním parním vlakem. Netradiční výlet pro základní školu z Chrástu připravila Techmania společně s Iron Monument Clubem.

Děti nastoupí do historických vagónů přímo před školou, aby si následně užily cestu s typickým supěním a houkáním a s bílým dýmem nad hlavou. Zvláštní vlak potáhne lokomotiva 475.111 zvaná Šlechtična. Do areálu Škodovky se vrátí skoro sedm desítek let poté, co zde byla vyrobena.

„Jde o první zkušební jízdu, při níž si chceme zkusit, jaké by to bylo dopravovat děti ze škol v okolí Plzně do Techmanie tak, aby byla navýšena kapacita a minimalizováno riziko při přepravě,“ říká Ladislav Pešek z Iron Monument Clubu.

„Myšlenka přivézt děti parním vlakem nás zaujala především proto, že jedna z našich expozic je zaměřena na historii průmyslu v Plzni a okolí a její součástí jsou i staré lokomotivy. Při cestě parním vlakem tak děti doslova zažijí exponát na vlastní kůži, což jejich seznamování se s technikou může dát zase jiný rozměr,“ dodává ředitel Techmanie Vlastimil Volák.

Zvláštní parní vlak vyjíždí v pátek 15. května v 8 hodin od školy v Chrástu a k Techmanii dorazí v 8:45 hodin. Do jedné tu pak bude lokomotiva vystavena před budovou, aby si ji návštěvníci mohli prohlédnout. Návrat do Chrástu je plánován na druhou hodinu odpolední.

Autor / zdroj: Markéta Čekanová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA