AKTUÁLNĚ / Společnost

19.5.2015

Plzeň, Evropské hlavní město kultury pozvedne celosvětovou Mírovou pochodeň

PLZEŇ

Mezinárodní projekt dobré vůle, Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run, nesoutěžní štafetový běhu olympijského typu s hořící pochodní jako symbolem míru a porozumění mezi lidmi a národy celého světa, přiběhne do Plzně 22. května ráno na náměstí Republiky, aby společně se zastupiteli města, dětmi ze základních škol a dalšími osobnostmi sportovního a společenského života pomohl přispět k posilování atmosféry dobré vůle a pozitivních hodnot ve společnosti.

Letošní trasa Peace Run se koná pod záštitou primátora města Plzně Martina Zrzaveckého, oficiálního převzetí mírové pochodně se ujme jako zástupce města Plzně radní pro oblast podpory podnikání a sportu Michal Dvořák. Ten také po ukončení ceremoniálu vyběhne v čele průvodu na další trasu z Plzně dále.

Tato výjimečná sportovní a společenská událost byla založena filozofem, umělcem a sportovcem Sri Chinmoyem v roce 1987 a je slavnostně zahajována před budovou OSN v New Yorku. Po té mezinárodní tým běžců přináší hořící pochodeň po dobu 8 měsíců do více než 80 zemí světa. Tímto způsobem si každoročně předá pochodeň z ruky do ruky milión lidí. Mezi ty, kteří tuto pochodeň pozvedli a vyjádřili svou podporu celosvětové štafetě, patří mimo jiné Václav Havel, Pavel Šporcl, Martina Navrátilová, Carl Lewis, Michail Gorbačov, Nelson Mandela, Matka Tereza a další významné osobnosti.

Mezinárodní tým zahájí svou trasu 20. května v Aši, poté poběží přes Cheb, Mariánské Lázně a Plzeň. Dále bude pokračovat přes Přeštice, Švihov a Klatovy do jižních Čech. Odtud mírová pochodeň poputuje přes Moravu do Polska a dále přes Slovensko až na hranici s Ukrajinou. Běh se na své trase setkává se starosty, dětmi a sportovci, kteří jsou srdečně zváni běžet s mezinárodním týmem část trasy nebo si podržet hořící pochodeň.

Slavnostní ceremonie se uskuteční v pátek 22. května v 9.00 na náměstí Republiky.

Po skončení oficiálního přijetí ze strany zastupitelů města a krátkého kulturního programu bude mít každý z přítomných možnost podržet si hořící pochodeň. Veřejnost a zejména sportovci jsou srdečně zváni vyběhnout s mezinárodním týmem a pochodní městem přes obce Radobyčice, Štěnovice a Dolní Lukavice směrem na Přeštice.

Autor / zdroj: Mirka Reifová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA