AKTUÁLNĚ / Společnost

20.5.2015

Dobrovolníci z Plzeňského Prazdroje odpracovali v rámci Mezinárodního dobrovolnického dne téměř 400 hodin

PLZEŇ

Padesátka zaměstnanců Plzeňského Prazdroje se v pátek 15. května zapojila do Mezinárodního dobrovolnického dne Give and Gain Day a pomáhala v neziskových organizacích po celé České republice. Zaměstnanci Prazdroje včetně členů managementu odpracovali v pátek téměř 400 hodin, navázali tak na úspěšný loňský rok, kdy v rámci dobrovolnických akcí odpracovali 1590 hodin!

V pátek se zaměstnanci Plzeňského Prazdroje zapojili například do zahradnických a úklidových prací v denním stacionáři Diakonie v pražské Krči, zvelebování komunitní ekozahrady, úklidu dětského domova v Moravskoslezském regionu nebo rekonstrukce sociálního zařízení ve Vraném nad Vltavou.

„Budování vztahů s místní komunitou, jehož je firemní dobrovolnictví součástí, vnímáme jako důležitý prvek našeho odpovědného podnikání a našeho programu trvale udržitelného rozvoje Prosperita. Formy pomoci jsou různé, vycházejí z aktuálních potřeb veřejně prospěšných organizací po celé ČR,“ řekla k formě pomoci Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje. „K účasti jsme vyzvali všechny zaměstnance a potěšilo nás, že se řada z nich rozhodla přidat ruku k dobrému dílu a pomoci konkrétním organizacím.“

V loňském roce podpořil Plzeňský Prazdroj stejným způsobem např. úpravu rozsáhlé zahrady v Nemocnici milosrdných sester Sv. Karla Boromejského, Kojenecký ústav - Dětské centrum při FTN, zaměstnanci Prazdroje pomáhali také v Zoologické zahradě v Ostravě.

K letošnímu mezinárodnímu dni firemního dobrovolnictví Give & Gain 2015 se v Česku připojilo více než 900 dobrovolníků z 34 českých a nadnárodních společností, celosvětovým tématem letošního ročníku byl Komunitní dialog.

Autor / zdroj: Kateřina Krásová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA