AKTUÁLNĚ / Společnost

25.5.2015

Šumavské děti si hrají na dalším Oranžovém hřišti. To vyrostlo v Petrovicích u Sušice

PETROVICE U SUŠICE

Petrovice u Sušice nabízí svým občanům, zejména těm nejmenším, nové dětské hřiště. Na své si v areálu bývalé mateřské školy přijdou zejména děti předškolního a mladšího školního věku z obce i jejího okolí, které do Petrovic díky přírodnímu bohatství Šumavy a tamním cyklistickým i pěším stezkám s rodiči často vítají.

Na výstavbu petrovického hřiště se skluzavkou, houpačkou nebo lezeckými prvky přispěla Nadace ČEZ částkou více než 180 tisíc korun.

Plocha v areálu zahrady bývalé mateřské školy ležela dlouhá léta ladem. „Dříve zahrada sloužila jako hřiště pro mateřskou školu s pískovištěm a houpačkou. Po skončení MŠ před 12 lety bylo hřiště zrušeno a areál nikdo nenavštěvoval, protože tam pro děti nebylo co dělat,“ sdělil starosta Petrovic u Sušice Jiří Bejvl. Až díky rekonstrukci celé plochy a dodání početných herních prvků se z areálu zase stalo plnohodnotné dětské hřiště. „Z nadačního příspěvku jsme mohli plochu upravit a pořídit rozmanitý mobiliář hřiště – dvojvěžovou sestavu s prolézacím tunelem, skluzavku, houpačku, lezecké prvky, kolotoč a pružinová houpadla,“ dodal Jiří Bejvl. Součástí Oranžového hřiště je nyní i odpočinková zóna s lavičkami pro rodiče.

Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím po celé České republice budovat Oranžová hřiště již od svého založení v roce 2002. Za tuto dobu podpořila vznik téměř tří set dětských, sportovních i seniorských hřišť. „Vhodné prostory pro aktivní trávení volného času by měly být nezbytnou součástí každé obce či města, které ale na jejich vybudování často nemají peníze. Dlouhodobě jim proto ve snaze tyto prostory svým občanům nabídnout vycházíme vstříc, jako právě teď v Petrovicích,“ uvedla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Autor / zdroj: Zdenka Štrauchová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA