AKTUÁLNĚ / Společnost

27.5.2015

Každý požár ohlaste hasičům. Pokud tak neučiníte, hrozí Vám sankce

Zákon o požární ochraně ukládá každému občanovi povinnost bezodkladně ohlásit každý požár, který vznikne v objektech a jiných místech, které vlastní nebo užívá. Pokud tak neučiní vystavuje se riziku možné sankce.

„Podaří-li se lidem požár uhasit vlastními silami, tak se mylně domnívají, že je zbytečné hlásit jej hasičům. Na nás se obrátí až tehdy, když zkontaktují svoji pojišťovnu a zjistí, že k uplatnění náhrady vzniklé škody potřebují od nás stanovisko“, uvádí kpt. Ing. Jiří Zelenka, krajský vyšetřovatel.

Pro příklad může posloužit požár, který vypukl vlivem nedbalosti v sobotu 23. května 2015 v poledních hodinách v domě na Pacovsku a který majitelé domu sami uhasili. Hasičům však skutečnost, že u nich v kuchyni hořelo ohlásili až v úterý 26. května 2015. Při hašení požáru se přitom popálila majitelka domu a požár za sebou zanechal škodu 10 tisíc korun.

Pozdní ohlášení požáru přitom může celou situaci jen a jen zkomplikovat, a to hlavně ve chvíli, kdy se majitel snaží následky požáru odstranit. Vyšetřovatelé hasičů pak mohou do stanoviska pro pojišťovnu popsat pouze stav a škody, které na místě požáru zjistí, nikoliv ty, které majitel či uživatel domu uvádí.

„Pamatujte tedy na to, že požár je nutné ohlásit bezodkladně. Neučiníte-li tak, hrozí Vám pokuta až do výše 25 tisíc korun,“ varuje Zelenka.

Autor / zdroj: Petra Musilová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA