AKTUÁLNĚ / Společnost

8.6.2015

Děti věnovaly 90 000 korun svým handicapovaným vrstevníkům z Centra Hájek nedaleko Plzně

PLZEŇ

Mladí čtenáři z projektu Čtení pomáhá udělali radost dětem z denního stacionáře Centrum Hájek nedaleko Plzně. Získali pro ně 90 000 korun na novou speciální terapeutickou židli. Díky ní budou moci handicapované děti dělat to, co je pro nás automatické – posadit se a třeba se vsedě najíst.

Stacionář Centrum Hájek v Plzeňském kraji denně navštěvují handicapované děti, které se zde učí spoustu nových věcí a také si společně hrají. Nyní pro ně budou, díky dětem ze Čtení pomáhá, některé aktivity opět o kousek snazší. Čtenáři jim poslali 90 000 korun na pořízení terapeutické židle. „To, co je pro mnohé z nás jednoduché, je pro některé handicapované děti velmi těžké. Nedokáží se sami najíst, napít, vyčistit si zuby nebo třeba sedět. A právě tato speciální židle jim v některých činnostech pomůže,“ říká Lenka Šiková, předsedkyně spolku Asociace pro pomoc handicapovaným dětem, který provozuje denní stacionář Centrum Hájek, a dodává: „Ti, kteří mohli doposud jen ležet, se díky ní mohou posadit. Terapeutická židle má totiž speciální opěry, které umí nahradit nefungující svaly a umožní tak dětem sedět a najíst se či napít.“

Denní stacionář Centrum Hájek zajišťuje asistenci při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, při osobní hygieně, výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím či adaptaci nového uživatele. Stacionář se nachází v bezprostřední blízkosti zámku Kozel. Děti jsou tedy v přírodě a mohou využívat krásný zámecký park a les.

Do projektu Čtení pomáhá, jehož iniciátorem a donátorem je Martin Roman, je v současné době zapojeno téměř 200 000 mladých čtenářů. Pomáhat mohou žáci a studenti základních a středních škol. Stačí se jen zaregistrovat na webových stránkách www.ctenipomaha.cz, přečíst si vybranou knihu a vyplnit správně kontrolní test. Za to pak děti obdrží kredit v hodnotě 50 korun, který mohou věnovat na některý z charitativních počinů.

Autor / zdroj: Lenka Zvolánková

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA