AKTUÁLNĚ / Společnost

25.6.2015

Plzeňský kraj a město Plzeň se prezentují na světové výstavě EXPO v Miláně

PLZEŇSKÝ KRAJ

Část českého pavilonu na světové výstavě EXPO v italském Miláně momentálně patří prezentaci Plzeňského kraje a města Plzně jakožto jednoho ze dvou letošních Evropských hlavních měst kultury.

Společná expozice nabízí prostřednictvím virtuální vycházky ochutnávku toho nejlepšího z regionu. Speciální fotografická výstava v tabletu ožívá díky technologii rozšířené reality. Po namíření tabletu se například v prázdné chodské jizbě objevuje místní dívka, která si postupně na sebe strojí jednotlivé vrstvy kroje. V expozici je dále k vidění kolekce historického skla ze Západočeského muzea, série loutek, model kostela Zvěstování Panny Marie v Mariánské Týnici a k ochutnání samozřejmě plzeňské pivo.

Od neděle 21. do úterý 23. června se navíc návštěvníci expozice mohli zúčastnit speciálně kompovanovaného programu, kde se seznámili se západočeskými tradicemi a kulturou. Jeho součástí byla prezentace chodského a plzeňského folkloru, ukázky lidových řemesel a prezentace Plzně jako Evropského hlavního města kultury. Program zahájili náměstek hejtmana Plzeňského kraje Jiří Struček a první náměstek primátora města Plzně Martin Baxa.

„Říká se, že středem Evropy je Česká republika, ale tím správným středem je Plzeňský kraj. Má mnoho co nabídnout, ať je to krásná příroda, památky, tradice, ale také řada moderních věcí. Náš kraj byl také vyhodnocen jako nelepší místo pro život v České republice a hlavní metropole kraje - město Plzeň je pro letošní rok nositelem titulu Evropské hlavní město kultury. Vítejte proto v srdci Evropy, vítejte v Plzeňském kraji," přivítal návštěvníky Jiří Struček.

„Od začátku jsem byl přesvědčený, že v roce, kdy je Plzeň Evropským hlavním městem kultury, bychom na světové výstavě neměli chybět. O to víc sem rád, že se nám Plzeň i region daří prezentovat jako moderní a atraktivní turistickou destinaci s bohatou historií," popisuje své dojmy z expozice náměstek Martin Baxa.

Pozitivně hodnotí výstavu také zástupci městské příspěvkové organizace Plzeň – TURISMUS, která společně s Plzeňským krajem a společností Plzeň 2015 expozici připravila. Denně ji navštíví tisíce lidí. Speciální aplikace v podobě rozšíření reality návštěvníkům nabízí netradiční zážitek. Na první pohled statická výstava se totiž s použitím tabletů rozpohybuje, a oni tak mají možnost poznat to nejlepší z regionu a zároveň se i pobavit. Interaktivní výstava zde bude k vidění až do 30. června, kdy západočeskou expozici nahradí další kraj.

Prezentace projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 na EXPO v Miláně je jednou ze série akcí marketingové strategie, jejímž cílem je dostat Plzeň do povědomí zahraničních návštěvníků. „Se zvýšeným zájmem zahraničních turistů se setkáváme již od začátku roku. Plzeň 2015 má co nabídnout, lákáme turisty na industriální památky, moderní design či odkaz plzeňských tvůrců Jiřího Trnky a Ladislava Sutnara. Přínos projektu pro pozitivní vnímání města jako atraktivního turistického cíle dokládá fakt, že jsme ve spolupráci s organizací Plzeň – TURISMUS získali ocenění Czech Tourism Award 2014 za významný podíl na podpoře a propagaci České republiky," doplňuje ředitel společnosti Plzeň 2015 Jiří Suchánek.

Autor / zdroj: plzensky-kraj.cz

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA