AKTUÁLNĚ / Společnost

29.6.2015

Festival PilsAlive v sobotu oživil náměstí Republiky v Plzni

PLZEŇ

V rámci projektu Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury nabídl v sobotu večer ve 20.00 hodin na náměstí Republiky v Plzni křesťanský festival PilsAlive návštěvníkům nejen pasivní poslech.

Nachystané židle tam totiž zůstaly téměř prázdné a nevyužité. O to se postaral nejenom krátký a silný déšť před koncertem, ale především taneční skupina Let’s Dance for Jesus. Tanečníci od začátku programu rozhýbali přihlížející posluchače.

Publikum pochválila i worshipová zpěvačka Máire Close (USA). Ve svém vystoupení nešetřila přítomné a svou tvůrčí kreativitou, a tak dokázala všechny roztančit v rytmech worshipu či latinskoamerických skladeb. Svůj irský původ nezapřela hrou na různé nástroje v irských rytmech. Zpěvem, slovem a také celým svým tělem dokonale animovala celé plzeňské náměstí.

V tomtéž pak pokračovali hudebníci a zpěváci z plzeňské skupiny Koinonia. Zazněly skladby současné křesťanské tvorby v různých stylech. Nechyběl rock, pop či rap. „Jsem rád, že název koncertu PilsAlive – Živé náměstí se podařilo naplnit. I lidé se přidávali ke zpěvu, ale hlavně k tanci. Patřili mezi ně i náhodně příchozí,“ uvedl organizátor festivalu Ján Grajcár.

Druhá část festivalu, určena pro děti s názvem Pohádkové náměstí, se bude konat již v úterý 30. června 2015 od 14.00 hodin. Po roce se náměstí opět promění v místo několika pohádek. Nebudou chybět pohádková stanoviště s postavami z tradičních českých pohádek. Ty budou dětem zadávat různé zábavné úkoly. Děti se mohou těšit na skluzavky zdarma, skákací hrad, kreativní workshopy či tanec, hudbu a divadlo.

Festival PilsAlive organizuje Biskupství plzeňské ve spolupráci se spolkem Přátelé Koinonie. Festival nabízí moderní hudbu a kulturu, opírající se o tradiční křesťanské hodnoty. Chce představit soudobou křesťanskou tvorbu v Západních Čechách, která vychází ze staleté tradice. Festival je zařazen mezi akce projektu Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury a byl finančně podpořen společností Plzeň 2015 o.p.s.

Autor / zdroj: Ján Grajcár

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Druhý úsek silnice Pernolec – Přimda je po rekonstrukci

V pondělí byl slavnostně otevřen druhý úsek silnice II/198 Pernolec – Přimda díky němuž bude snazší napojení na dálnici D5 vedoucí od Tachova a od Při

Post

Nový most v Plzni se sune na místo, pojedou po něm tramvaje na Borská pole

Nový 350 tun vážící most, který se stane součástí budované tramvajové trati na Borská pole, začali v úterý 2. července posouvat na své místo odborníci

Post

Tip na rozmarné léto u vody? Odhalte tajemství hydroelektráren

Majestátní Dlouhé stráně v Jeseníkách, starodávná Čeňkova Pila na Šumavě, Lipno, Orlík a Štěchovice na Vltavské kaskádě i mnohé další. Místa, kde se r

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA