AKTUÁLNĚ / Společnost

29.6.2015

Festival PilsAlive v sobotu oživil náměstí Republiky v Plzni

PLZEŇ

V rámci projektu Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury nabídl v sobotu večer ve 20.00 hodin na náměstí Republiky v Plzni křesťanský festival PilsAlive návštěvníkům nejen pasivní poslech.

Nachystané židle tam totiž zůstaly téměř prázdné a nevyužité. O to se postaral nejenom krátký a silný déšť před koncertem, ale především taneční skupina Let’s Dance for Jesus. Tanečníci od začátku programu rozhýbali přihlížející posluchače.

Publikum pochválila i worshipová zpěvačka Máire Close (USA). Ve svém vystoupení nešetřila přítomné a svou tvůrčí kreativitou, a tak dokázala všechny roztančit v rytmech worshipu či latinskoamerických skladeb. Svůj irský původ nezapřela hrou na různé nástroje v irských rytmech. Zpěvem, slovem a také celým svým tělem dokonale animovala celé plzeňské náměstí.

V tomtéž pak pokračovali hudebníci a zpěváci z plzeňské skupiny Koinonia. Zazněly skladby současné křesťanské tvorby v různých stylech. Nechyběl rock, pop či rap. „Jsem rád, že název koncertu PilsAlive – Živé náměstí se podařilo naplnit. I lidé se přidávali ke zpěvu, ale hlavně k tanci. Patřili mezi ně i náhodně příchozí,“ uvedl organizátor festivalu Ján Grajcár.

Druhá část festivalu, určena pro děti s názvem Pohádkové náměstí, se bude konat již v úterý 30. června 2015 od 14.00 hodin. Po roce se náměstí opět promění v místo několika pohádek. Nebudou chybět pohádková stanoviště s postavami z tradičních českých pohádek. Ty budou dětem zadávat různé zábavné úkoly. Děti se mohou těšit na skluzavky zdarma, skákací hrad, kreativní workshopy či tanec, hudbu a divadlo.

Festival PilsAlive organizuje Biskupství plzeňské ve spolupráci se spolkem Přátelé Koinonie. Festival nabízí moderní hudbu a kulturu, opírající se o tradiční křesťanské hodnoty. Chce představit soudobou křesťanskou tvorbu v Západních Čechách, která vychází ze staleté tradice. Festival je zařazen mezi akce projektu Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury a byl finančně podpořen společností Plzeň 2015 o.p.s.

Autor / zdroj: Ján Grajcár

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA