AKTUÁLNĚ / Společnost

30.6.2015

Členové rady jednali se starosty na Tachovsku

TACHOV

Výjezdní zasedání Rady Plzeňského kraje se tentokrát uskutečnilo v okrese Tachov. Radní navštívili například rozhledny Havran a Vysoká nebo Jízdárnu ve Světcích, ale debatovali také se starosty o záležitostech, které obce tíží.

První den výjezdního zasedání strávili radní prohlídkou rozhledny Havran a návštěvou naučné stezky Vodní svět u vodní nádrže na Kolmu nedaleko Lesné u Tachova. V této lokalitě je umístěna Bobří pozorovatelna. Večer následovalo setkání se čtyřmi starostkami a jedním starostou obcí na Tachovsku. „Venkovským obcím se kraj snaží maximálně vycházet vstříc. Pro tyto obce je určen dotační titul Program stabilizace a obnovy venkova, ve kterém se bude v příštím roce z původních 80 milionů korun rozdělovat částka 100 milionů," přislíbil starostům hejtman Václav Šlajs.

Debata se členy rady se dále týkala problematiky financování obcí prostřednictvím dotací od státu, hovořilo se o pozemcích obcí a jejich údržbě nebo o problematice sociálně nepřizpůsobivých občanů. Ze strany zástupců obcí je pozitivně vnímána aktivita kraje a zájem radních o problémy malých obcí. Hejtman zhodnotil Tachovsko jako oblast, kde došlo k velkému zlepšení, ať už se to týká snížení míry nezaměstnanosti, ale také zlepšení kvality života a většího přílivu investic do regionu.

Další den si členové rady prohlédli národní kulturní památku Jízdárna ve Světcích a také rozhlednu Vysoká, která byla veřejností oceněna jako Stavba roku Plzeňského kraje 2014. Poté následovala prohlídka zámku Tachov, kterou, stejně jako ve Světcích, komentoval kastelán zámku Pavel Voltr.

Autor / zdroj: plzensky-kraj.cz

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA