AKTUÁLNĚ / Společnost

10.7.2015

35 milionů na dofinancování sociálních služeb rozdělí Plzeňský kraj dle metodiky

PLZEŇSKÝ KRAJ

V letošním roce rozdělil Plzeňský kraj na sociální služby zatím 368 388 000 korun poskytnutých na tyto účely ze státního rozpočtu. Dotace byly přiděleny 107 žadatelům na 239 služeb, jejich rozdělení schválilo na svém únorovém zasedání Zastupitelstvo Plzeňského kraje.

Mezi žadateli byli jak nestátní neziskové organizace, příspěvkové organizace obcí i kraje, zdravotnická zařízení, obce, církevní organizace, tak i právnické a fyzické osoby. K 31. březnu bylo příjemcům poskytnuto 60% dotace, zbývajících 40% obdrží k 15. červenci.

Nepůjde však o konečnou sumu. Vláda ČR na svém zasedání dne 8. července schválila poskytnutí 720 mil. korun krajům na dofinancování sociálních služeb. Pro Plzeňský kraj to představuje 34 992 000 korun, jde tedy asi o 9,5% navýšení původní částky. „I tyto prostředky se budou stejně jako předchozí dotace rozdělovat dle metodiky schválené v září 2014,“ konstatuje radní pro oblast sociálních věcí Zdeněk Honz.

„V této fázi nebudou poskytovatelé sociálních služeb znovu podávat žádosti. Budeme vycházet z původních žádostí, které se podávaly do 6. listopadu 2014, a na jejich základě budeme dle platné metodiky rozdělovat i tyto prostředky. Rozdělení dotací by pak mělo schvalovat krajské zastupitelstvo letos v září,“ upřesňuje vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Plzeňského kraje Filip Zapletal.

Dotace ze státního rozpočtu určené na sociální služby rozdělují kraje letos poprvé. Tato povinnost na ně přešla novelou zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách (dále ZSS), která byla schválena na konci roku 2014.

Autor / zdroj: Šárka Stará

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA