AKTUÁLNĚ / Společnost

16.7.2015

Plzeňské farmářské trhy pokračují i přes letní prázdniny

PLZEŇ

Plzeňské farmářské trhy pokračují i přes letní prázdniny! Přestávka v jejich pořádání nepřichází v úvahu. V sobotu 18. července se Plzeňské farmářské trhy uskuteční letos již po jedenácté. Náměstí republiky oživí necelá padesátka prodejců fajnového jídla. Start farmářských trhů je tradičně v 8 hodin a konec ve 12 hodin. Plzeňské farmářské trhy pořádá sdružení Envic.

Fajnové jídlo...

Na Plzeňských farmářských trzích 18. července si budou moci milovníci fajnového jídla nakoupit například za studena lisované oleje a ochucené bezlepkové mouky. Poprvé se na trzích objeví plzeňská výrobna Dědolej.

Paní Šmondrková vyrábí úžasnou čokoládu a v létě se pustila do výroby zmrzlin, která je také báječná. V letních vedrech přijde nakupujícím zmrzlina velmi vhod.

Trh bude plný zeleniny. Nabídnou ji - rodina pana Kostky z Českých Kopist, paní Vočadlová ze Zlínska nebo zelináři z Částkova.

Meruňky už krásně zlátnou. Pěstitel pan Pintera přiveze dvě výborné odrůdy Leskora a Aurora. Prodávat bude i broskve.

Výborné džemy, sirupy a jiné dobroty pravidelně na trhu prodává paní Macháčková. Úžasná sušená rajčata bude prodávat Sandra Černá. Tahle šikovná dáma vyrábí i různá pesta, lilky v olivovém oleji, kořenící směsi apod.

Prodávat se budou i bylinky od vyhlášeného pěstitele bylinek pana Fröhlicha z Písku.

Pekaři ze čtyř pekáren - Dobřanské pekařství, pekařství Zídková, pekařství Rendl a Sebera napečou křupavé, voňavé pečivo.

Čerstvé i zpracované ryby budou pocházet z CHKO Český les a rybářství Třeboň.

Maso a báječné uzeniny nachystají tito uzenáři a chovatelé – Angus Farm ze Soběsuk, Dvořák z Bělé nad Radbuzou, Zelený z Drouhavče, Plzák ze Dřevěné ulice v Plzni, Terešovské uzeniny a Dědova spíž.

Kuřata a krůty odchované nedaleko Františkových lázní na farmě Zephyr jsou báječné. Proto ani ty nemohou na trzích chybět.

Zvěřinové speciality bude prodávat ZEFA VOLARY.

Kompletní seznam prodejců najdete na www.plzensketrhy.cz.

Autor / zdroj: Tomáš Popp

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA