AKTUÁLNĚ / Společnost

16.7.2015

Plzeňské farmářské trhy pokračují i přes letní prázdniny

PLZEŇ

Plzeňské farmářské trhy pokračují i přes letní prázdniny! Přestávka v jejich pořádání nepřichází v úvahu. V sobotu 18. července se Plzeňské farmářské trhy uskuteční letos již po jedenácté. Náměstí republiky oživí necelá padesátka prodejců fajnového jídla. Start farmářských trhů je tradičně v 8 hodin a konec ve 12 hodin. Plzeňské farmářské trhy pořádá sdružení Envic.

Fajnové jídlo...

Na Plzeňských farmářských trzích 18. července si budou moci milovníci fajnového jídla nakoupit například za studena lisované oleje a ochucené bezlepkové mouky. Poprvé se na trzích objeví plzeňská výrobna Dědolej.

Paní Šmondrková vyrábí úžasnou čokoládu a v létě se pustila do výroby zmrzlin, která je také báječná. V letních vedrech přijde nakupujícím zmrzlina velmi vhod.

Trh bude plný zeleniny. Nabídnou ji - rodina pana Kostky z Českých Kopist, paní Vočadlová ze Zlínska nebo zelináři z Částkova.

Meruňky už krásně zlátnou. Pěstitel pan Pintera přiveze dvě výborné odrůdy Leskora a Aurora. Prodávat bude i broskve.

Výborné džemy, sirupy a jiné dobroty pravidelně na trhu prodává paní Macháčková. Úžasná sušená rajčata bude prodávat Sandra Černá. Tahle šikovná dáma vyrábí i různá pesta, lilky v olivovém oleji, kořenící směsi apod.

Prodávat se budou i bylinky od vyhlášeného pěstitele bylinek pana Fröhlicha z Písku.

Pekaři ze čtyř pekáren - Dobřanské pekařství, pekařství Zídková, pekařství Rendl a Sebera napečou křupavé, voňavé pečivo.

Čerstvé i zpracované ryby budou pocházet z CHKO Český les a rybářství Třeboň.

Maso a báječné uzeniny nachystají tito uzenáři a chovatelé – Angus Farm ze Soběsuk, Dvořák z Bělé nad Radbuzou, Zelený z Drouhavče, Plzák ze Dřevěné ulice v Plzni, Terešovské uzeniny a Dědova spíž.

Kuřata a krůty odchované nedaleko Františkových lázní na farmě Zephyr jsou báječné. Proto ani ty nemohou na trzích chybět.

Zvěřinové speciality bude prodávat ZEFA VOLARY.

Kompletní seznam prodejců najdete na www.plzensketrhy.cz.

Autor / zdroj: Tomáš Popp

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Druhý úsek silnice Pernolec – Přimda je po rekonstrukci

V pondělí byl slavnostně otevřen druhý úsek silnice II/198 Pernolec – Přimda díky němuž bude snazší napojení na dálnici D5 vedoucí od Tachova a od Při

Post

Nový most v Plzni se sune na místo, pojedou po něm tramvaje na Borská pole

Nový 350 tun vážící most, který se stane součástí budované tramvajové trati na Borská pole, začali v úterý 2. července posouvat na své místo odborníci

Post

Tip na rozmarné léto u vody? Odhalte tajemství hydroelektráren

Majestátní Dlouhé stráně v Jeseníkách, starodávná Čeňkova Pila na Šumavě, Lipno, Orlík a Štěchovice na Vltavské kaskádě i mnohé další. Místa, kde se r

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA