AKTUÁLNĚ / Společnost

21.7.2015

Projekt v Plzni vyškolil juniory. Vydal se za lebkou a představil elektrochopper

PLZEŇ

Dvě výstavy a čtyři desítky mladých edutainerů – to jsou výstupy projektu Popularizace vědy a badatelsky orientované výuky, který skončil s koncem školního roku. Na projektu, který odstartoval 1. dubna 2014, partnerem Západočeské univerzity v Plzni bylo Techmania Science Center.

„Letos v lednu jsme v rámci tohoto projektu v Techmanii měli výstavu Věda a technika odhaluje minulost aneb Příběh za lebkou. Ta ukázala propojení a vzájemnou spolupráci technických a humanitních oborů. Na konci dubna na ni navázala výstava Blue Elyctra: Od myšlenky k realizaci. Ta jednak představila elektrochopper a na něm ukázala životní cyklus produktu, tedy kroky, které je třeba udělat, než se dostaneme od nápadu k samotné realizaci výrobku,“ říká manažerka projektu za Techmanii Lenka Pavlíčková.

Techmania zároveň po celou dobru trvání projektu poskytovala žákům středních škol kurs Edutainer Junior. Prošlo jím 41 studentů, kteří v Techmanii odpracovali více než jedenáct a půl tisíce hodin. Šestatřicet z nich nakonec obdrželo osvědčení o úspěšném absolvování. „Díky tomuto projektu vykonávali mladí zájemci o vědu a techniku praxi a trénink science communication. Naučili se pracovat s exponáty i s návštěvníky. Těm pomáhali s experimenty nebo s prací v laboratořích a asistovali při vědeckých show a workshopech,“ dodává Lenka Pavlíčková.

Projekt Popularizace vědy a badatelsky orientované výuky, registrační číslo CZ.1.07/2.3.00/45.0007, probíhal od 1. dubna 2014 di 30. června 2015.

Autor / zdroj: Markéta Čekanová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA