AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Šest českých měst propagovalo třídění odpadu hudbou za pomoci Ekompilace.
Šest českých měst propagovalo třídění odpadu hudbou za pomoci Ekompilace.
24.9.2015

Šest českých měst propagovalo třídění odpadu hudbou za pomoci Ekompilace

VSETÍN / ROKYCANY / MĚLNÍK / JIČÍN / JINDŘICHŮV HRADEC / HUMPOLEC

Na přelomu srpna a září 2015 se po České republice uskutečnil projekt na podporu třídění odpadu a recyklace s názvem Ekompilace.

Města Vsetín, Rokycany, Mělník, Jičín, Jindřichův Hradec a Humpolec připravila na svých náměstích a parcích zdarma pro širokou veřejnost koncertní křty. Akce se konaly ve spolupráci s informačním portálem Samosebou.cz. Na minifestivalech se křtilo v pořadí už čtvrté CD Ekompilace, které spolu s informacemi o správném třídění odpadu dostal zdarma úplně každý návštěvník.

Hlavním pomocníkem byla letos oblíbená skupina Rybičky48. Příchozí mohli slyšet i osm dalších kvalitních kapel, které byly do letošní Ekompilace vybrány a mohli v profesionálních podmínkách nahrávacího studia Franz Kavkaz nahrát po dvou skladbách na zmiňované CD Ekompilace. Do projektu se zapojily kapely Five O‘ clock Tea, Smrtislav, Isua, Outsider, Cate, Lucky Losers, 4ever a Čardáš Klaunů. Na cd se mimo písní těchto skvělých kapel objevila i velmi chytlavá skladba od skupiny Rybičky 48 s názvem Léto. Skladba je známá z rádií a internetu, ale vydána byla pouze na CD Ekompilace 2015.

Ekompilaci připravuje hudebně informační web Samosebou.cz propagující zajímavě recyklaci všeho druhu i na svých stránkách. Najdeme tam například videoklipy a remakeované skladby skupin jako Tata Bojs, Divokej Bill, Wohnout, Vypsaná fiXa a mnoho dalších.

Celkově byl projekt velice úspěšný i z jiných důvodů, jak zmiňuje za organizátory Mirek Ruml: „Jsme velice rádi, že jsme ukázali veřejnosti, že třídění odpadu je pro normálního člověka běžná činnost. Jsme také rádi, že výborné mladé kapely jsou ochotny podporovat takovou formou třídění odpadu a my na druhou stranu můžeme podpořit je.“ Krásnou atmosféru z těchto koncertů je možné najít v galeriích na facebook.com/Ekompilace. Za portálem Samosebou.cz stojí nezisková společnost EKO-KOM, která svými aktivitami motivuje veřejnost ke správnému nakládání s odpadem. Díky tomu už soustavně třídí více než dvě třetiny obyvatel ČR.

Autor / zdroj:

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA