AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
25.9.2015

V sobotu se volí v 16 obcích

V sobotu proběhnou volby do zastupitelstev v 16 obcích. Volit se bude v krajích Středočeském, Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Královéhradeckém, Jihomoravském, Zlínském a v Kraji Vysočina.

Nové volby do zastupitelstev byly vyhlášeny v 15 obcích: Hvězdonice (Benešov), Dřínov (Kladno), Nučice (Praha-východ), Vonoklasy (Praha-západ), Děkov (Rakovník), Újezd nade Mží (Plzeň-sever), Prameny (Cheb), Dasnice (Sokolov), Úherce (Louny), Osek (Jičín), Ovesná Lhota (Havlíčkův Brod), Fryšava pod Žákovou horou (Žďár nad Sázavou), Suchý (Blansko), Podhradí nad Dyjí (Znojmo) a Honětice (Kroměříž). Opakované volby do zastupitelstva obce se konají v Přední Výtoni (Český Krumlov).

„O 103 mandátů v celkem 16 zastupitelstvech se uchází 220 platných kandidátů, jejichž průměrný věk je necelých 46 let. Kandiduje 75 žen, což je zhruba třetina z celkového počtu. Většina kandidátů, konkrétně 205, vystupuje jako nezávislí kandidáti,“ informovala předsedkyně Českého statistického úřadu Iva Ritschelová. Členy ČSSD jsou dva kandidáti, jeden kandidát je členem Strany zelených. Bez politické příslušnosti je zbývajících 217 kandidátů.

Pro volby bylo zaregistrováno celkem 32 kandidátních listin, z toho 28 kandidátních listin místních sdružení nezávislých kandidátů. Zbývající část tvoří kandidátní listiny politických stran, samostatného nezávislého kandidáta a dále sdružení hnutí a nezávislých kandidátů. V šesti obcích byla zaregistrována pouze jedna kandidátní listina.

Volební místnosti budou otevřené v sobotu 26. září od 7 do 22 hodin. Ihned po jejich uzavření začne Český statistický úřad zpracovávat výsledky na základě zápisů předaných okrskovými volebními komisemi. Průběžné i konečné výsledky budou dostupné na webových stránkách www.volby.cz. Konečné výsledky voleb by měly být známy v neděli v ranních hodinách. V úterý 29. září předloží ČSÚ zpracované výsledky a předepsanou závěrečnou zprávu ke schválení Státní volební komisi.

Autor / zdroj: Petra Báčová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA