AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
6.10.2015

Zelení v Plzni vyčistí další část města

PLZEŇ

Zelení v Plzni si opět posvítí na černé skládky. Navážou tak na úspěšnou jarní akci Ukliďme Česko, v rámci níž spolu s dobrovolníky uklízeli břehy řeky Mže.

"Zájem o jarní úklid nás mile překvapil. Akce se nám i dobrovolníkům tak líbila, že jsme se rozhodli si jí letos ještě jednou zopakovat," říká Lukáš Bellada, organizátor obou úklidů a člen Strany zelených v Plzni.

Minule se podle organizátorů zúčastnilo kolem 20 dobrovolníků, kteří pomohli zlikvidovat dvě černé skládky, což celkově vyšlo asi na 80 pytlů směsného odpadu. I tentokrát bude akce probíhat ve spolupráci s Ukliďme Česko a také za spoluúčasti městské části, na jejímž území se bude uklízet. Ta zajistí odvoz sesbíraného odpadu.

"Sejdeme se v sobotu 10.10. v 13:00 na Světovaru na konečné tramvaje číslo 2 a budeme postupovat podél nedaleké železniční tratě Plzeň - Koterov. Úřad městské části 2, stejně jako na jaře UMO 1 nám se vším vyšly vstříc," oceňuje Jitka Kylišová, organizátorka úklidů a členka Strany zelených v Plzni.

Zelení akci nevnímají jen jako možnost, jak zkultivovat veřejný prostor, ale i jako příležitost potkat zajímavé lidi.

"Podobně jako minule, i tentokrát budeme mít pro účastníky připravený malý piknik, během kterého nabereme síly na druhou část úklidu. Už teď se těšíme na všechny účastnice a účastníky," shodují se oba organizátoři.

Autor / zdroj: Lukáš Bellada

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA