AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Skryté město sklízí ocenění.
Skryté město sklízí ocenění.
8.10.2015

Skryté město sklízí ocenění. Aplikace s průvodcovskými trasami od Plzeňanů je k dispozici zdarma

PLZEŇ

Mobilní aplikace „Plzeň 2015 – Skryté město“, která je jedním z udržitelných výstupů projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015, získala na festivalu TourRegionFilm v Karlových Varech čestné ocenění v kategorii „Mobilní aplikace a webové stránky“.

TourRegionFilm každoročně oceňuje české propagační filmy, spoty, televizní a online programy, webové stránky a mobilní aplikace zaměřené na propagaci turistického potenciálu regionů České Republiky. Festival TourFilm je nejstarší festival filmů s turistickou tematikou, letos se konal jeho 48. ročník.

„Projekt Skryté město vznikal téměř dva roky a jeho snahou je zprostředkovat netradiční poznání města a jeho okolí. Získání čestného uznání pro nás znamená, že tato dlouholetá práce přinesla návštěvníkům i lokálním obyvatelům jedinečný a přínosný marketingový produkt cestovního ruchu. Ocenění v kategorii aplikace a webové stránky nás řadí na druhou příčku nejlepších turistických aplikací v ČR roku 2015,“ podotýká Christian Potiron z týmu Evropského hlavního města kultury 2015, který cenu minulý týden v Karlových Varech osobně přebíral spolu s vývojářem aplikace Daliborem Naarem.

Aplikace nabízí možnost poznat město Plzeň pomocí sedmi postav a jejich unikátních zážitkových tras. Jedinečný obsah vznikl v rámci projektu Skryté město a na jeho tvorbě se podíleli sami Plzeňáci. Je určená nejen turistům, přijíždějícím do Evropského hlavního města kultury, ale i jeho obyvatelům, kteří se chtějí dozvědět více z historie i současných příběhů svého města. Aplikace do telefonů s operačním systémem Android nebo iOS je k dispozici zdarma na webu www.skrytemesto.cz. Kdo nemá k dispozici chytrý telefon, může si v Meetingpointu na náměstí Republiky oproti vratné kauci 1.500 Kč vypůjčit tablet, na kterém je aplikace nahraná, a vyrazit s ním do ulic. K dispozici je na prvních 90 min zdarma, každá další půlhodina se platí 50 korun.

Od začátku listopadu budou aplikaci propagovat také krátké videospoty. „V současné době připravujeme propagační spot pro návštěvníky města, který odprezentuje projekt Skryté město se zaměřením na aplikaci, sousedské procházky, zážitkové nabídky a výstavu Plzeňské rodinné fotoalbum,“ uvedl jeden z autorů Jakub Deml ze spolku Kvas, který spolu s organizací Plzeň 2015 za vznikem Skrytého města stojí.

O tom, že aplikaci kvůli zajímavým informacím využívají nejen Plzeňané, ale i návštěvníci města, svědčí rostoucí statistiky během turistické sezony. Za poslední dva měsíce si ji stáhla téměř tisícovka nových uživatelů, pětina z nich byla německy hovořících, necelá desetina zvolila anglickou verzi.

Autor / zdroj: Mirka Reifová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Druhý úsek silnice Pernolec – Přimda je po rekonstrukci

V pondělí byl slavnostně otevřen druhý úsek silnice II/198 Pernolec – Přimda díky němuž bude snazší napojení na dálnici D5 vedoucí od Tachova a od Při

Post

Nový most v Plzni se sune na místo, pojedou po něm tramvaje na Borská pole

Nový 350 tun vážící most, který se stane součástí budované tramvajové trati na Borská pole, začali v úterý 2. července posouvat na své místo odborníci

Post

Tip na rozmarné léto u vody? Odhalte tajemství hydroelektráren

Majestátní Dlouhé stráně v Jeseníkách, starodávná Čeňkova Pila na Šumavě, Lipno, Orlík a Štěchovice na Vltavské kaskádě i mnohé další. Místa, kde se r

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA