AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
13.10.2015

Plzeňští zelení s dobrovolníky opět zlikvidovali černou skládku

PLZEŇ

V sobotu 10. října proběhla v Plzni u tratě Plzeň-Koterov úklidová akce, kterou již podruhé zorganizovala plzeňská Strana zelených. Zelení a dobrovolníci tentokrát sesbírali více jak 29 pytlů směsného odpadu.

„Během dne jsme sesbírali velký objem drobného směsného odpadu, ale také překvapivě velké množství kabelů a izolátorů. Nechyběla ani křesla, televize, nářadí nebo nádobí,“ říká Jitka Kylišová, organizátorka úklidu a členka Strany zelených v Plzni. Účastníci akce shromáždili odpadky na určeném místě, ze kterého budou odvezeny na skládku. Svoz odpadu zajistí radnice druhého městského obvodu, na jehož území úklid probíhal.

„Zájem o úklid byl o něco menší než na jaře. Dobrovolníky pravděpodobně odradilo chladné počasí. I tak jsme toho ale zvládli uklidit hodně. Zlikvidovali jsme jednu velkou černou skládku. Chtěla bych poděkovat nejen nadšeným dobrovolníkům, ale i pracovníkům ÚMO 2, kteří zajistili odvoz odpadu,“ doplňuje Jitka Kylišová.

Strana zelených v Plzni plánuje úklidové aktivity vyhlašovat pravidelně. „První úklidová akce proběhla v okolí Kilometrovky, nyní jsme vybrali Světovar. Příští rok se zaměříme na další městské části,“ dodává Lucie Hemrová, předsedkyně Strany zelených v Plzni.

Autor / zdroj: Lucie Hemrová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA