AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
2.11.2015

Do Čtení pomáhá se zapojilo už 17 % českých žáků. Denně děti rozdělí na charity 17 tisíc korun

Projekt Čtení pomáhá překročil hranici 200 tisíc zapojených dětí. Jeho prostřednictvím mladí čtenáři rozdělili už 37 milionu korun na 385 dobročinných aktivit.

A zájem o dary pro charity prostřednictvím čtení knih dále roste. Průměrně se každý den do projektu přihlásí dalších 60 účastníků. Naposledy mladí čtenáři pomohli získat peníze na monitor životních funkcí pro těžce nemocné děti v Nemocnici Žatec.

Během čtyř a půl let fungování Čtení pomáhá se do projektu na jeho stránkách www.ctenipomaha.cz zaregistrovalo již 200 tisíc mladých čtenářů. „Když uvážíme, že je v České republice přes milion žáků základních škol a středních škol s maturitou, do Čtení pomáhá se registrovalo už přes 17 procent z nich. Zájem žáků a studentů navíc stále trvá, což těší nejen mě a další ambasadory projektu, ale zejména ty, kterým děti pomáhají,“ říká Martin Roman, zakladatel a donátor projektu.

Mladí čtenáři, kteří po přečtení knihy a správném zodpovězení testových otázek získali padesátikorunový kredit, rozdělili charitám už 37 milionu korun a podpořili celkem 385 charitativních projektů. Děti přispívají svým vrstevníkům i dospělým v Česku i zahraničí a bez rozdílu pomáhají lidem se zdravotním postižením, dětem ze sociálně slabších rodin či zvířatům v nouzi. Jen během posledního měsíce se podařilo získat finance pro několik charit a například zakoupit nemocniční přístroj pro těžce nemocné děti v žatecké nemocnici.

Na seznamu knih zařazených do Čtení pomáhá je v tuto chvíli celkem 370 titulů pro děti z prvního a druhého stupně základních škol a žáky středních škol. Nejoblíbenějšími knihami jsou jednotlivé díly ságy o Harry Potterovi od J. K. Rowlingové, Děti z Bullerbynu od Astrid Lindgrenové a z českých titulů vede Bylo nás pět od Karla Poláčka.

Autor / zdroj: Tereza Skácalová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA