AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
2.12.2015

Rekonstrukce mateřské školy v Holýšově je u konce

HOLÝŠOV

Architektonicky zajímavému objektu byl navrácen původní funkcionalistický vzhled z 20. let minulého století.

Špatný technický stav střechy byl důvodem rekonstrukce objektu mateřské školy v Holýšově, která začala koncem července letošního roku. V rámci projektu s názvem Snížení energetické náročnosti Mateřské školy Školní, Holýšov bylo provedeno kompletní zateplení a výměna oken budovy. Uskutečnil se také energetický audit, který zajistí lepší hospodaření s energiemi. Školka získala svůj původní funkcionalistický vzhled. Na její fasádě byl obnoven nápis Masarykova škola, který všem připomene původní funkci této budovy z konce 20. let minulého století. Slavnostní ukončení rekonstrukce proběhne v úterý 15. prosince od 11 hodin.

"Rekonstrukce proběhla za částečného provozu. Město samozřejmě během prací dbalo na co nejvyšší bezpečnost dětí a zaměstnanců mateřské školy," sděluje starosta Holýšova Jan Mendřec. Náklady dosáhly téměř 6,59 milionu korun. "Podařilo se nám vysoutěžit dobrou cenu a také získat dotaci ve výši 3,8 korun. Zbývající prostředky, které byly použity na opravu střechy, uhradilo město ze svého rozpočtu," dodává starosta.

Výstavba tehdejší Masarykovy školy začala 16. 9. 1928. Budova byla slavnostně otevřena 15. 9. 1929. Holýšov tak získal první českou školu ve funkcionalistickém stylu, který byl typický pro tehdejší školská zařízení. Svému účelu budova sloužila do roku 1938, potom byla využívána jako škola německá. "Během období II. světové války byla přestavěna a získala charakteristický vzhled s mohutným krovem a špičatou střechou. Takto si objekt dnešní Masarykovy školy pamatuje většina obyvatel města," připomíná Jan Mendřec. Slavnostnímu ukončení rekonstrukce mateřské školy budou přítomni také čtyři dosud žijící žáci původní české školy, kteří museli budovu opustit v roce 1938.

"Město Holýšov by chtělo tímto poděkovat všem pracovníkům mateřské školy za trpělivost a obětavou práci během úprav budovy. Děkujeme rovněž rodičům za shovívavost během rekonstrukce školky, jejíž provoz musel být po dobu stavebních prací omezen," uvádí starosta.

Realizace projektu Snížení energetické náročnosti MŠ Školní, Holýšov, který je podpořen ze Státního fondu životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí, přispěje především ke snížení energetické náročnosti rekonstruované budovy a svým dílem ke zkvalitnění života občanů města Holýšova.

Autor / zdroj: Jaroslav Marian

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA