AKTUÁLNĚ / Politika

12.1.2013

ROZHODNUTO: Českým prezidentem bude KNÍŽE nebo ZEMAN

Hlasy prvního kola přímé volby prezidenta jsou téměř všechny sečteny. Nejvíce jich získali Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg. Ti se utkají o post hlavy státu ve 2. kole voleb.

Miloš Zeman v hlasování vedl už od samého začátku, jméno druhého kandidáta ale až do samého konce nebylo jisté. O pár procent soupeřili Jan Fischer, Karel Schwarzenberg a Jiří Dienstbier. Do čela se nakonec z této trojice probojoval Karel Schwarzenberg.

Favorizovaný Jan Fischer si přitom velmi věřil, v našem videochatu na TN.cz tvrdil, že si je svým postupem do druhého kola jistý. Zřejmě ho ale dohnala jeho komunistická minulost a zlomila mu vaz.

Karel Schwarzenberg měl podle politiků nejlepší prezidentskou kampaň, zaútočil ze zadních pozic a pro někoho možná překvapivě málem dohnal Miloše Zemana.

Zcela propadl kandidát ODS Přemysl Sobotka, který získal suverénně nejméně hlasů, další modrý kandidát Vladimír Franz se probojoval do prostředke pelotonu, jje pátý. Ani jedna z kandidátek nezaznamenala valný úspěch, všechny skončily na chvostu.

Kdo se nakonec stane naším prezidentem, se rozhodne po 2. kole voleb, které se budou konat za čtrnáct dní, 25. a 26. ledna. Bude hlavou státu zemitý socilaista Zeman nebo pospávající intelektuální kníže?

Autor / zdroj: Medifax

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava snímků známých českých fotografů v mázhauzu připomíná přelomové okamžiky československých dějin

Putovní výstava snímků předních českých fotografů s názvem Od pražského jara k sametové revoluci je od soboty 26. října ke zhlédnutí v mázhauzu plzeňs

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA