AKTUÁLNĚ / Politika

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
6.11.2016

K sobotním komunálním volbám přišlo 67procent voličů

BRADÁČOV / ČICHALOV / ÚJEZD U PLÁNICE / JOSEFOV / PRAHA-NEDVĚZÍ / KROUČOVÁ / HRADCE

V šesti obcích a jedné městské části proběhly volby do zastupitelstev. Nejrychleji byly výsledky sečteny v Bradáčově na Táborsku, a to v sobotu ve 22:34. Poslední obec, Hradce na Českobudějovicku, byla zpracována v neděli v 00:58.

Průměrná volební účast dosáhla 67 %. „Nejvíce voličů přišlo k volebním urnám v obci Hradce, nejméně pak v Praze-Nedvězí. Výsledky voleb ze všech obcí jsme zpracovali bez jakýchkoliv problémů,“ sdělil Miroslav Řípa, vedoucí oddělení zpracování výsledků voleb ČSÚ.

V nových volbách do sedmi zastupitelstev vybírali voliči mezi 108 kandidáty. Zvoleno bylo 23 mužů a 16 žen. Jejich průměrný věk je 46,5 let. Nejstarším zvoleným zastupitelem se stal 72letý Ivan Melš, důchodce z Bradáčova. Nejmladšími zvolenými zastupiteli jsou Jakub Koscelník, traktorista z Čichalova, a Jaroslav Mynařík, podnikatel, který rovněž kandidoval v Čichalově.

66 % voličů hlasovalo v Bradáčově. Všech pět křesel v zastupitelstvu obsadí uskupení Za krásnější vesnice.

V Čichalově na Karlovarsku uspěla tři uskupení – Nezávislí získali tři mandáty, KSČM a SNK – za lepší rozvoj shodně po jednom mandátu. Volební účast byla 68%.

Všech sedm mandátů v Újezdu u Plánice na Klatovsku připadne Sdružení nezávislých kandidátů, konkrétně pěti kandidátům a dvěma kandidátkám. Rozhodlo o tom 66 voličů, tj. 73 %.

V Josefově na Sokolovsku uspělo všech pět uskupení, která sestavila kandidátní listinu. Nejvíce, dva mandáty získaly shodně Iniciativa občanů za rozvoj obce Josefov a SNK – opět spolu. Po jednom mandátu obdrželi Nezávislí za rozvoj obce, SNK – Pro obec klidnější a Venkov s rozumem. K volbám přišlo 74 % voličů.

Volební místnosti se otevřely i v městské části Praha-Nedvězí, kde přišlo hlasovat téměř 45 % voličů. Rozhodli o tom, že pětičlenné zastupitelstvo bude tvořeno zastupiteli z jediné kandidátní listiny, a to Pro Prahu.

Do pětičlenného zastupitelstva v Kroučové na Rakovicku volilo 72 % voličů. Kandidovali tam 11 nezávislých kandidátů. Mandát obdržely samé ženy – Hana Hajná, Libuše Fejfarová, Lenka Dobušová, Anna Nováková a Lucie Lazarová.

V obci Hradce budou v zastupitelstvu dvě uskupení – SNK za obec Hradce se třemi mandáty a My pro Hradce se dvěma mandáty. Volební účast byla 87%.

Podrobné informace jsou k dispozici na serveru volby.cz.

Autor / zdroj: Petra Báčová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Druhý úsek silnice Pernolec – Přimda je po rekonstrukci

V pondělí byl slavnostně otevřen druhý úsek silnice II/198 Pernolec – Přimda díky němuž bude snazší napojení na dálnici D5 vedoucí od Tachova a od Při

Post

Nový most v Plzni se sune na místo, pojedou po něm tramvaje na Borská pole

Nový 350 tun vážící most, který se stane součástí budované tramvajové trati na Borská pole, začali v úterý 2. července posouvat na své místo odborníci

Post

Tip na rozmarné léto u vody? Odhalte tajemství hydroelektráren

Majestátní Dlouhé stráně v Jeseníkách, starodávná Čeňkova Pila na Šumavě, Lipno, Orlík a Štěchovice na Vltavské kaskádě i mnohé další. Místa, kde se r

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA