AKTUÁLNĚ / Politika

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
6.11.2016

K sobotním komunálním volbám přišlo 67procent voličů

BRADÁČOV / ČICHALOV / ÚJEZD U PLÁNICE / JOSEFOV / PRAHA-NEDVĚZÍ / KROUČOVÁ / HRADCE

V šesti obcích a jedné městské části proběhly volby do zastupitelstev. Nejrychleji byly výsledky sečteny v Bradáčově na Táborsku, a to v sobotu ve 22:34. Poslední obec, Hradce na Českobudějovicku, byla zpracována v neděli v 00:58.

Průměrná volební účast dosáhla 67 %. „Nejvíce voličů přišlo k volebním urnám v obci Hradce, nejméně pak v Praze-Nedvězí. Výsledky voleb ze všech obcí jsme zpracovali bez jakýchkoliv problémů,“ sdělil Miroslav Řípa, vedoucí oddělení zpracování výsledků voleb ČSÚ.

V nových volbách do sedmi zastupitelstev vybírali voliči mezi 108 kandidáty. Zvoleno bylo 23 mužů a 16 žen. Jejich průměrný věk je 46,5 let. Nejstarším zvoleným zastupitelem se stal 72letý Ivan Melš, důchodce z Bradáčova. Nejmladšími zvolenými zastupiteli jsou Jakub Koscelník, traktorista z Čichalova, a Jaroslav Mynařík, podnikatel, který rovněž kandidoval v Čichalově.

66 % voličů hlasovalo v Bradáčově. Všech pět křesel v zastupitelstvu obsadí uskupení Za krásnější vesnice.

V Čichalově na Karlovarsku uspěla tři uskupení – Nezávislí získali tři mandáty, KSČM a SNK – za lepší rozvoj shodně po jednom mandátu. Volební účast byla 68%.

Všech sedm mandátů v Újezdu u Plánice na Klatovsku připadne Sdružení nezávislých kandidátů, konkrétně pěti kandidátům a dvěma kandidátkám. Rozhodlo o tom 66 voličů, tj. 73 %.

V Josefově na Sokolovsku uspělo všech pět uskupení, která sestavila kandidátní listinu. Nejvíce, dva mandáty získaly shodně Iniciativa občanů za rozvoj obce Josefov a SNK – opět spolu. Po jednom mandátu obdrželi Nezávislí za rozvoj obce, SNK – Pro obec klidnější a Venkov s rozumem. K volbám přišlo 74 % voličů.

Volební místnosti se otevřely i v městské části Praha-Nedvězí, kde přišlo hlasovat téměř 45 % voličů. Rozhodli o tom, že pětičlenné zastupitelstvo bude tvořeno zastupiteli z jediné kandidátní listiny, a to Pro Prahu.

Do pětičlenného zastupitelstva v Kroučové na Rakovicku volilo 72 % voličů. Kandidovali tam 11 nezávislých kandidátů. Mandát obdržely samé ženy – Hana Hajná, Libuše Fejfarová, Lenka Dobušová, Anna Nováková a Lucie Lazarová.

V obci Hradce budou v zastupitelstvu dvě uskupení – SNK za obec Hradce se třemi mandáty a My pro Hradce se dvěma mandáty. Volební účast byla 87%.

Podrobné informace jsou k dispozici na serveru volby.cz.

Autor / zdroj: Petra Báčová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA