KULTURA / Knihy

Popis:
29.3.2019

Město Plzeň začíná vydávat čtvrtletník pro seniory PILSEN

PLZEŇ

Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně začíná vydávat od dubna 2019 nový čtvrtletník PILSEN – vyzrálý magazín určený pro dříve narozené. Vycházet bude čtyřikrát do roka a pro zájemce je zdarma. K vyzvednutí bude na odboru sociálních služeb v Martinské ulici 2, na úřadech prvního až čtvrtého městského obvodu nebo třeba v informačním centru na náměstí Republiky 41. PILSEN nabídne informace o službách pro seniory, aktivity, kalendář budoucích akcí i reportáže z již konaných, zajímavé projekty, které chystá město Plzeň pro seniory, připomenuta budou významná výročí nebo zajímavosti z plzeňských organizací pracujících se seniory.

„Vždy, když zvažujeme zavedení nějaké nové služby pro naše starší občany, představím si své rodiče a snažím se odpovědět na otázku, zda by jim taková služba pomohla, zda její využití není příliš komplikované a co by ještě oni a jejich vrstevníci potřebovali či co by je potěšilo. Věřím, že časopis, který našim starším spoluobčanům bude přinášet zajímavé tipy na trávení jejich času, ale zároveň je bude informovat o možnostech a službách, které jim nejen město Plzeň nabídne, naše seniory potěší,“ uvedl primátor Martin Baxa.

„V Plzni je pro naše starší spoluobčany mnoho příležitostí, jak si seniorské období zpestřit a náležitě užít. Aktivní stáří je skvělá myšlenka a já jsem moc ráda, že náš odbor sociálních služeb k aktivnímu životu plzeňských seniorů velmi napomáhá. Věk je jen číslo, každý je tak starý, jak se cítí. A proto nejen informace o službách, ale i tipy na zajímavé akce, kde mohou společně trávit svůj čas, naleznou senioři v našem čtvrtletníku PILSEN,“ doplnila náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

„Každý rok se snažíme přicházet s něčím novým. Časopis pro seniory jsme vyhodnotili jako zajímavý nápad. V době vyspělých technologií nemáme přehnaných ambicí, ale praxe dokazuje, že většina občanů starší generace sáhne ráda po papírovém čtení. A náš čtvrtletník má jediný cíl – informovat a nenudit. Pokusíme se tedy na několika stránkách každý třetí měsíc přiblížit seniorské veřejnosti jak služby, tak aktivity pro seniory, stejně jako zajímavé příběhy a tipy. A budeme rádi, když se o zajímavé informace ze svého okolí s námi senioři budou dělit. Jen tak může náš vyzrálý magazín vyzrávat s každým číslem,“ vysvětlila vedoucí odboru sociálních služeb a současně redaktorka časopisu Alena Hynková.

První číslo čtvrtletníku, které bude veřejnosti k dispozici na Apríla, nabídne čtenářům informace o chystané velmi oblíbené akci Senioři (opět) baví seniory nebo pozvánku na Šikovné ruce, kdy na Zelený čtvrtek 18. dubna předvedou nejen zdravotně postižení svoji dovednost a zručnost v rámci Velikonočních trhů na náměstí Republiky. Čtvrtletník nenabízí pouze informace z města, ale také ze čtyř největších městských obvodů. V prvním čísle se představuje Městský ústav sociálních služeb, největší poskytovatel sociálních služeb pro seniory na území Plzně, a Domovinka, připomenuto je též 20. výročí fungování Domova sv. Alžběty. Pro ženy je připraveno kosmetické okénko s tipy, jak vyzrát na unavenou pleť po zimě. Nechybí ani střípky ze života Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM. V závěru magazínu si starší občané mohou na cvičeních trénovat paměť a naučit se nová anglická a německá slovíčka.

Autor / zdroj: Adriana Jarošová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Post

Plzeň v Teplicích jen remizovala

Svěřenci trenéra Pavla Vrby vedli po prvním poločase zásluhou krásné rány Lukáše Kalvacha, nicméně dobře hrající Teplice dokázaly ve druhém poločase v

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA