AKTUÁLNĚ / Doprava

25.6.2015

Po rekonstrukci byla otevřena silnice spojující Klatovy se Sušicí

KLATOVY

Řidiči na Klatovsku si mohou oddechnout. Pro silniční provoz byla po rekonstrukci otevřena silnice II/187, která spojuje Klatovy se Sušicí přes Hrádek. Právě v Hrádku u Sušice byla tato komunikace v délce jednoho kilometru opravena.

Protože se jedná o úsek v intravilánu obce, přinesla jeho uzavírka potíže nejen projíždějícím řidičům, ale také místním obyvatelům.

Rekonstrukce vyřešila dlouhodobě špatný stavebně-technický a dopravní stav této cesty. Byly zesíleny její konstrukční vrstvy, únosnost komunikace, zlepšeny povrchové vlastnosti vozovky a tím i prodloužení její životnosti.

„Během rekonstrukce jsme vyřešili i napojení místní komunikace na opravovanou silnici, vyřešili lepší přístup k nemovitostem a také výškovou a směrovou rektifikaci stávajících obrubníků. Některé obrubníky byly osazeny nově. Vybudovali jsme i nové odvodnění komunikace a upravili vodorovné značení," vypočítává generální ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Pavel Panuška.

Stavba, kterou realizovala společnost Silnice Klatovy, přišla na 12 milionů korun, přičemž celou částku pokryje finanční podpora z fondů EU – Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad.

Náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast dopravy Jaroslav Bauer v této souvislosti uvedl, že Plzeňský kraj letos investuje do silnic II. a III. třídy miliardu korun a více než třetinu z toho pokryjí právě evropské dotace.

Autor / zdroj: plzensky-kraj.cz

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Druhý úsek silnice Pernolec – Přimda je po rekonstrukci

V pondělí byl slavnostně otevřen druhý úsek silnice II/198 Pernolec – Přimda díky němuž bude snazší napojení na dálnici D5 vedoucí od Tachova a od Při

Post

Nový most v Plzni se sune na místo, pojedou po něm tramvaje na Borská pole

Nový 350 tun vážící most, který se stane součástí budované tramvajové trati na Borská pole, začali v úterý 2. července posouvat na své místo odborníci

Post

Tip na rozmarné léto u vody? Odhalte tajemství hydroelektráren

Majestátní Dlouhé stráně v Jeseníkách, starodávná Čeňkova Pila na Šumavě, Lipno, Orlík a Štěchovice na Vltavské kaskádě i mnohé další. Místa, kde se r

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA