AKTUÁLNĚ / Doprava

25.6.2015

Po rekonstrukci byla otevřena silnice spojující Klatovy se Sušicí

KLATOVY

Řidiči na Klatovsku si mohou oddechnout. Pro silniční provoz byla po rekonstrukci otevřena silnice II/187, která spojuje Klatovy se Sušicí přes Hrádek. Právě v Hrádku u Sušice byla tato komunikace v délce jednoho kilometru opravena.

Protože se jedná o úsek v intravilánu obce, přinesla jeho uzavírka potíže nejen projíždějícím řidičům, ale také místním obyvatelům.

Rekonstrukce vyřešila dlouhodobě špatný stavebně-technický a dopravní stav této cesty. Byly zesíleny její konstrukční vrstvy, únosnost komunikace, zlepšeny povrchové vlastnosti vozovky a tím i prodloužení její životnosti.

„Během rekonstrukce jsme vyřešili i napojení místní komunikace na opravovanou silnici, vyřešili lepší přístup k nemovitostem a také výškovou a směrovou rektifikaci stávajících obrubníků. Některé obrubníky byly osazeny nově. Vybudovali jsme i nové odvodnění komunikace a upravili vodorovné značení," vypočítává generální ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Pavel Panuška.

Stavba, kterou realizovala společnost Silnice Klatovy, přišla na 12 milionů korun, přičemž celou částku pokryje finanční podpora z fondů EU – Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad.

Náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast dopravy Jaroslav Bauer v této souvislosti uvedl, že Plzeňský kraj letos investuje do silnic II. a III. třídy miliardu korun a více než třetinu z toho pokryjí právě evropské dotace.

Autor / zdroj: plzensky-kraj.cz

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA