AKTUÁLNĚ / Doprava

25.6.2015

Policisté v Domažlicích se zaměřili i na motorkáře. Ti vzorní obdrželi drobné dárky

DOMAŽLICE

Dne 19. června 2015 proběhla na Domažlicku dopravně bezpečnostní akce, při které se policisté zaměřili především na dodržování rychlostních limitů a na nesprávný způsob jízdy v nebezpečných místech.

Policisté se zaměřili také na řidiče jednostopých vozidel, kteří s příchodem teplého počasí stále častěji usedají na své stroje. Jelikož nehody motocyklistů mohou kromě hmotných škod způsobit i vážné zdravotní následky, dopravní policisté společně s tiskovou mluvčí preventivně působili právě na motorkáře. Na vybraných stanovištích upozorňovali na časté problémy, které motocyklisty mohou potkat, a zároveň řidičům předávali reflexní vesty ke zvýšení jejich viditelnosti a motolékárničky na poskytnutí první pomoci při dopravní nehodě. Během akce bylo zkontrolováno 64 vozidel, přičemž policisté zjistili 15 přestupků.

Jedenáct přestupků policisté vyřešili na místě v blokovém řízení uložením blokových pokut v celkové částce 6 500 korun, čtyři přestupky byly oznámeny správnímu orgánu. Všechny přestupky byly zaevidovány pro porušení rychlosti, z toho se v jednom případě jednalo o překročení rychlosti motocyklistou. Policisté upozorňují všechny účastníky silničního provozu, že obdobná akce se bude v brzké době opakovat.

Autor / zdroj: Dagmar Brožová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA