AKTUÁLNĚ / Doprava

2.7.2015

Nově rekonstruovaná silnice změnila kvalitu jízdy z údolí Otavy od Radešova vzhůru do Kašperských Hor

RADEŠOV

Ještě před začátkem prázdnin stihla Správa a údržba silnic Plzeňského kraje uvolnit pro plný provoz turisticky důležitou silnici II/145 z údolí Otavy od Radešova vzhůru do Kašperských Hor.

Více než tříkilometrový úsek komunikace, který byl ve velmi špatném technickém stavu, prošel během uplynulých tří měsíců zásadní rekonstrukcí, která zajistila zesílení konstrukčních vrstev a tím i její vyšší únosnost. Vysoce kvalitní povrch vozovky garantuje zvýšení bezpečnosti jízdy i jejího komfortu, zlepšuje dopravně ekonomické parametry a také eliminuje některé negativní vliv na životní prostředí.

„Jsem maximálně spokojen, že oprava silnice proběhla. Tedy, že se na nás, na periferii, nekašle jako dlouhá léta předtím," ocenil rekonstrukci starosta Kašperských Hor Petr Málek. Podle něj je velkým přínosem, že se opravují cesty v koridoru, jímž přijíždějí na Šumavu turisté.

„Tato stavba za šestnáct miliónů korun je jednou ze šestnácti podobných, které jsme realizovali letos na jaře díky stoprocentní finanční podpoře od Evropské unie prostřednictvím fondu ROP Jihozápad. Celkem to představovalo skoro čtyři sta miliónů. Je to významný podíl z celkové miliardy, kterou letos do silnic druhé a třetí třídy investuje Plzeňský kraj," uvedl náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast dopravy Jaroslav Bauer.

V průběhu léta budou s pomocí evropských peněz dokončeny i opravy šumavských silnic úseku Dlouhá Ves – Radešov a Antýgl – Modrava.

Autor / zdroj: René Zeithaml

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA