AKTUÁLNĚ / Doprava

14.7.2015

V Nýřanech narazila dodávka do kamionové cisterny ADR

NÝŘANY

V pondělí 13. července 2015 krátce po půl čtvrté odpoledne za Nýřany v blízkosti čerpací stanice ONO ve směru na Blatnice narazila čelně dodávka do odstavené kamionové cisterny ADR s PHM. Cisterna přepravovala 20 tun ethanol benzin (Kemler kód 33, UN 3475).

Nárazem došlo k devastaci čelní části dodávky. Uvnitř zdemolované kabiny zůstal zaklíněn řidič ve velmi vážném zdravotním stavu. Hasiči ho vyprostili za pomoci dvou navijáku, rozpěrných válců, hřebenového páčidla s řetězovým úvazkem a dvou rozpínáků. Řidiče se podařilo vyprostit až po bezmála půl hodině. Hasiči nadále spolupracovali se ZZS při ošetření, stabilizaci a transportu pacienta do sanitky. Z dodávky unikly pohonné hmoty. Hasiči zamezili dalšímu úniku a kontaminovanou vozovku ošetřili pomocí sorbentu.

Z cisterny neunikla žádná látka, došlo pouze k promáčknutí jejího pláště. Řidič cisterny vyvázl bez zranění.

Nehoda uzavřela provoz v obci na více než hodinu. Teprve až po odjezdu sanitky, vyšetření a zdokumentování nehody policií byla komunikace částečně zprůjezdněna. Hasiči asistovali při nakládání havarovaného vozidla na odtah, společně s ním naložili i kontaminovaný sorbent a polámané části dodávky. Na místě hasiči usměrňovali provoz až do ukončení zásahu.

Autor / zdroj: -zz-

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA