AKTUÁLNĚ / Doprava

30.7.2015

Chystáte se o víkendu na cesty? Pozor na uzavírky

Přinášíme aktuální informace ŘSD a ÚAMK o chystaných i probíhajících uzavírkách na nejdůležitějších prázdninových trasách.

ŘSD zahajuje dne 1.8.2015 opravu dálnice D2 v její nejkomplikovanější části – v blízkosti Brna a křižovatky s dálnicí D1. Jedná se o první 4 km dálnice po výjezd k obchodním centrům.

První etapa bude v režimu 2 + 2, kdy v obou směrech budou uzavřeny levé jízdní pruhy a práce budou probíhat ve středním dělícím pásu.

Jelikož se oprava týká povrchu dálnice D 2 v km -0,4 až 3,2 vpravo (směr Bratislava), kde je příměstská intenzita provozu velmi vysoká většinu dne, bude v místě MÚK 3 ve směru do Brna vedena jedním průběžným jízdním pruhem a druhý bude využit na plynulé odbočení a následně nájezd na D 2 z MÚK 3.

V místech, kde budou postupovat práce pokládky AB povrchu, bude provoz lokálně veden v režimu 1 + 1.

Zároveň v týdnu od 3.8.2015 budou zahájeny dvě velké opravy mezi Brnem a Vyškovem.

Opravy budou probíhat na třech na sebe navazujících úsecích:
204,6 – 199,3 vlevo (směr Praha)
204,6 – 210,0 vpravo (směr Ostrava)
215,0 – 210,0 vlevo (směr Praha)

Přípravné práce pro zřízení samotné uzavírky budou prováděny v režimu 1 + 2. V této fázi bude probíhat budování přechodného dopravního značení (3. 8. 2015 – 7. 8. 2015). Ve směru na Vyškov bude doprava vedena pouze jedním pomocným jízdním pruhem (odstavným).

ŘSD apeluje na projíždějící řidiče, aby se věnovali prioritně vedení vozidla ztíženými podmínkami a nerozptylovali se pohledem na prováděné práce. Sami tak mohou omezit záměrné zpomalování provozu a příčiny dopravních nehod před uzavírkou.

Kolony se už tradičně dají očekávat hlavně v Rakousku na průtahu Vídní, kterým je dálnice A23. Komplikace kvůli střídavému uzavíraní jízdních pruhů mohou na této komunikaci nastat hlavně v městské části Inzersdorf.

Problémy se ve Vídni čekají i u Sankt Marx, kde je provizorní dopravní značení a používat se musí náhradní most. To vše na dálnici A23.

A v Rakousku se čekací komplikace i na dálnici A2 z Vídně do Grazu mezi 111. až 115. km, kde je kvůli stavebním pracím, převeden provoz do protisměru.

Most se pak opravuje na Brennerské dálnici A13 u Innsbrucku a v nočních hodinách během pracovních dní (od 20:00 do 5:00) bývá dálnice zcela uzavřena.

Pozor si musí dát akorát turisté, kteří si zvolí trasu přes Mnichov, kde se před touto bavorskou metropolí očekávají kolony v dopravní špičce.

Očekávaná místa se silnějším provozem nebo kolonou

Rakousko: A1 okolí Salzburgu, A10 Tauernská dálnice, A11 tunel Karawanken, A12 Inntalská dálnice, A13 Brennerská dálnice, A14 Porýnsko

Itálie: A22 Brennerská dálnice, A23 Villach - Udine, A4 Verona - Venedig - Triest – hraniční přechod do Chorvatska Dragonja a všechny hlavní silnice v blízkosti pobřeží

Slovinsko: A2 Karawankentunnel, A1 Ljubljana - Koper, hraniční přechod Spielfeld (na dálnici Pyhrnautobahn), dálnice A4 Maribor – Ptuj, hraniční přechod Macelj

Sportovní akce a prázdniny zkomplikují provoz v Rakousku

Se začátkem prázdnin v Bavorsku a Bádensku-Württembersku dosáhne tento víkend svého vrcholu. Navíc se od pátku do neděle jede závod DTM na okruhu u města Spielberg, kam zavítá na 50 tisíc diváků. Přidává se i mistrovství Evropy v plážovém volejbalu ve městě Klagenfurt, které je na dálnici A2 mezi městy Graz a Villach. Tam zavítají další příznivci tohoto sportu.

Zákaz autobusů s dětmi ve Francii

Letos ve Francii je zakázáno přepravovat děti v autobuse v sobotu 1. srpna. Zákaz se vztahuje i na zahraniční autobusy a důvodem zákazu je uctění památky 55 dětí, které zemřely při tragické dopravní nehodě v roce 1982 u města Dijon.

Tolik rady na cestu od odborníků z ÚAMK a ŘSD. Pokud potřebujete poradit s cestováním do zahraničí, obraťte se prostřednictvím telefonní linky 1230 na naše odborníky z Infoservisu ÚAMK a aktuální dopravní informace z ČR naleznete na webu ŘSD www.dopravniinfo.cz.

Autor / zdroj: Petr Vomáčka

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Druhý úsek silnice Pernolec – Přimda je po rekonstrukci

V pondělí byl slavnostně otevřen druhý úsek silnice II/198 Pernolec – Přimda díky němuž bude snazší napojení na dálnici D5 vedoucí od Tachova a od Při

Post

Nový most v Plzni se sune na místo, pojedou po něm tramvaje na Borská pole

Nový 350 tun vážící most, který se stane součástí budované tramvajové trati na Borská pole, začali v úterý 2. července posouvat na své místo odborníci

Post

Tip na rozmarné léto u vody? Odhalte tajemství hydroelektráren

Majestátní Dlouhé stráně v Jeseníkách, starodávná Čeňkova Pila na Šumavě, Lipno, Orlík a Štěchovice na Vltavské kaskádě i mnohé další. Místa, kde se r

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA