AKTUÁLNĚ / Doprava

30.7.2015

Chystáte se o víkendu na cesty? Pozor na uzavírky

Přinášíme aktuální informace ŘSD a ÚAMK o chystaných i probíhajících uzavírkách na nejdůležitějších prázdninových trasách.

ŘSD zahajuje dne 1.8.2015 opravu dálnice D2 v její nejkomplikovanější části – v blízkosti Brna a křižovatky s dálnicí D1. Jedná se o první 4 km dálnice po výjezd k obchodním centrům.

První etapa bude v režimu 2 + 2, kdy v obou směrech budou uzavřeny levé jízdní pruhy a práce budou probíhat ve středním dělícím pásu.

Jelikož se oprava týká povrchu dálnice D 2 v km -0,4 až 3,2 vpravo (směr Bratislava), kde je příměstská intenzita provozu velmi vysoká většinu dne, bude v místě MÚK 3 ve směru do Brna vedena jedním průběžným jízdním pruhem a druhý bude využit na plynulé odbočení a následně nájezd na D 2 z MÚK 3.

V místech, kde budou postupovat práce pokládky AB povrchu, bude provoz lokálně veden v režimu 1 + 1.

Zároveň v týdnu od 3.8.2015 budou zahájeny dvě velké opravy mezi Brnem a Vyškovem.

Opravy budou probíhat na třech na sebe navazujících úsecích:
204,6 – 199,3 vlevo (směr Praha)
204,6 – 210,0 vpravo (směr Ostrava)
215,0 – 210,0 vlevo (směr Praha)

Přípravné práce pro zřízení samotné uzavírky budou prováděny v režimu 1 + 2. V této fázi bude probíhat budování přechodného dopravního značení (3. 8. 2015 – 7. 8. 2015). Ve směru na Vyškov bude doprava vedena pouze jedním pomocným jízdním pruhem (odstavným).

ŘSD apeluje na projíždějící řidiče, aby se věnovali prioritně vedení vozidla ztíženými podmínkami a nerozptylovali se pohledem na prováděné práce. Sami tak mohou omezit záměrné zpomalování provozu a příčiny dopravních nehod před uzavírkou.

Kolony se už tradičně dají očekávat hlavně v Rakousku na průtahu Vídní, kterým je dálnice A23. Komplikace kvůli střídavému uzavíraní jízdních pruhů mohou na této komunikaci nastat hlavně v městské části Inzersdorf.

Problémy se ve Vídni čekají i u Sankt Marx, kde je provizorní dopravní značení a používat se musí náhradní most. To vše na dálnici A23.

A v Rakousku se čekací komplikace i na dálnici A2 z Vídně do Grazu mezi 111. až 115. km, kde je kvůli stavebním pracím, převeden provoz do protisměru.

Most se pak opravuje na Brennerské dálnici A13 u Innsbrucku a v nočních hodinách během pracovních dní (od 20:00 do 5:00) bývá dálnice zcela uzavřena.

Pozor si musí dát akorát turisté, kteří si zvolí trasu přes Mnichov, kde se před touto bavorskou metropolí očekávají kolony v dopravní špičce.

Očekávaná místa se silnějším provozem nebo kolonou

Rakousko: A1 okolí Salzburgu, A10 Tauernská dálnice, A11 tunel Karawanken, A12 Inntalská dálnice, A13 Brennerská dálnice, A14 Porýnsko

Itálie: A22 Brennerská dálnice, A23 Villach - Udine, A4 Verona - Venedig - Triest – hraniční přechod do Chorvatska Dragonja a všechny hlavní silnice v blízkosti pobřeží

Slovinsko: A2 Karawankentunnel, A1 Ljubljana - Koper, hraniční přechod Spielfeld (na dálnici Pyhrnautobahn), dálnice A4 Maribor – Ptuj, hraniční přechod Macelj

Sportovní akce a prázdniny zkomplikují provoz v Rakousku

Se začátkem prázdnin v Bavorsku a Bádensku-Württembersku dosáhne tento víkend svého vrcholu. Navíc se od pátku do neděle jede závod DTM na okruhu u města Spielberg, kam zavítá na 50 tisíc diváků. Přidává se i mistrovství Evropy v plážovém volejbalu ve městě Klagenfurt, které je na dálnici A2 mezi městy Graz a Villach. Tam zavítají další příznivci tohoto sportu.

Zákaz autobusů s dětmi ve Francii

Letos ve Francii je zakázáno přepravovat děti v autobuse v sobotu 1. srpna. Zákaz se vztahuje i na zahraniční autobusy a důvodem zákazu je uctění památky 55 dětí, které zemřely při tragické dopravní nehodě v roce 1982 u města Dijon.

Tolik rady na cestu od odborníků z ÚAMK a ŘSD. Pokud potřebujete poradit s cestováním do zahraničí, obraťte se prostřednictvím telefonní linky 1230 na naše odborníky z Infoservisu ÚAMK a aktuální dopravní informace z ČR naleznete na webu ŘSD www.dopravniinfo.cz.

Autor / zdroj: Petr Vomáčka

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA