AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis:
27.3.2019

FlixBus nabídne přímý expres z Plzně do Krakova se zastávkou v Praze

PLZEŇ / PRAHA

Nové mezinárodní spojení z Plzně do Krakova spustí od 11. dubna největší autobusový dopravce FlixBus. Jezdit bude denně a stavět bude pouze v Praze.

Od 11. dubna nabídne FlixBus expresní přímé spojení Plzně s polským Krakovem, dále už zastaví jen v Praze. Centrální autobusové nádraží v Plzni opustí každý den v 7:30 a Divadlo Alfa v 7:40. Pokračuje přes Prahu, kde zastaví hned třikrát – 8:45 na Zličíně, 9:20 na Florenci a hlavní nádraží opustí ve směru na Krakov v 10:00. Do cíle přijede v 17:05. V opačném směru vyjíždí z Krakova v 9:00, do Prahy přijede v 16:05 a na konečnou do Plzně v 18:35.

„Cestu z Prahy do Krakova zvládne krakovský expres o 55 minut rychleji, než dosavadní spoje v síti FlixBusu,“ uvádí mluvčí společnosti FlixBus Martina Čmielová.

Expresní spojení Plzně s Krakovem zajišťuje FlixBus ve spolupráci s dopravním partnerem Umbrella Services sídlícím v Liberci. Společně už více než rok obsluhují každodenní vnitrostátní spojení mezi Prahou a Libercem, pro které dopravce loni na podzim nakoupil nové autobusy VDL. Tento typ autobusu má dopravce v plánu nasadit i na nové spojení do Krakova.

„Součástí spolupráce je i plnění standardů služeb a bezpečnosti v každém jednotlivém autobuse. Na krakovskou linku nasadíme jeden z nejmodernějších vozů, který zákazníkům poskytuje nejvyšší standard pohodlí i bezpečnosti,“ říká ředitel společnosti Umbrella Services Jan Konopásek. K dispozici zákazníkům bude i zábavní portál s nabídkou filmů a seriálů a neomezené připojení k Wi-Fi v kvalitě LTE.

Krakov bývá každoročně jedním z nejnavštěvovanějších měst Polska. Turisty láká především na historické památky, dobré jídlo a na odkaz Jana Pavla II. Historické centrum Krakova bylo zařazené na seznam UNESCO už v roce 1978. Právě do Krakova míří mnoho cestovatelů i pro jeho letiště, odkud létá řada nízkonákladových leteckých společností. Například Ryanair nabízí spoustu letů do dovolenkových destinací zejména v Itálii a Španělsku. Kompletní nabídku spojení do Krakova včetně nového expresu s jízdenkami od 449 Kč najdete nyní na www.flixbus.cz.

Pravidelné vnitrostátní spojení mezi Plzní a Prahou spustil autobusový dopravce FlixBus v září 2017. „V souvislosti s letošní jarní změnou jízdních řádů v březnu jsme navýšili kapacitu na této trase výměnou jednopatrového autobusu za dvoupatrový, který je ve spodním patře vybaven čtyřsedačkou a stolkem, v horním patře panoramatickým výhledem v první řadě,“ doplňuje Čmielová.

Autor / zdroj: Martina Čmielová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA