SPORT / Atletika

Popis: Tereza Schejbalová získala zlato ve skoku o tyči.
Tereza Schejbalová získala zlato ve skoku o tyči.
25.2.2019

Atletický šampionát mládeže patřil škodovákům

PLZEŇ

Nejpočetnější medailovou sbírku ze všech klubů v ČR v rámci juniorské kategorie si veze domů AK ŠKODA Plzeň a navazuje tak na podobné vítězství z MČR do 22 let z loňského září.

Škodovácká atletika patří k juniorské republikové pýše, která trvá již druhým rokem a potvrzuje skvělou práci s mládeží. Osm juniorských medailí a jedna dorostenecká je závěrečná bilance republikového šampionátu, a to je hodně blyštivá statistika.

Zlato si domů veze Tereza Schejbalová ve skoku o tyči, když jako jediná dokázala překonat laťku ve výšce čtyř metrů.

Stříbrné medaile visí na krku dvojici Filip Ličman a Slavomír Jaššo. Filip Ličman zvládl 400m za 47,64 sec v třetím nejrychlejším času historie, přesto to stačilo jen na druhé místo. Slavomír Jaššo ve výšce předvedl 204 cm a bere rovněž stříbro.

Linda Hettlerová si nejdříve dosprintovala pro bronz na 60m, aby pak přidala stříbro z dvou set metrové trati, když ani zde třetí nejrychlejší čas historie na vítězství nestačil. Bronzové ocenění pak čekalo v cíli na 800m pro půlkařku Annu Surákovu. V koulařském sektoru předvedl Michal Forejt výkon 17,16 m a patří mu bronzová medaile. Zdravotně indisponovaná dorostenka Barbara Píchalová nechtěla z boje o medaile odejít jen tak a nakonec jí patří po zásluze bronz na trati 60m př. 

Pro republikový titul mistrů ČR si doběhla jak štafeta juniorek, tak štafeta juniorů. Dokonce oba týmy předvedly shodně druhé nejrychlejší časy historie ČR.

Už několik let trvající atletický vzestup klubu AK ŠKODA Plzeň dokazuje to, že jak v mládežnických, tak v seniorských kategoriích, patří plzeňská atletika k top sportům v rámci plzeňského regionu a už netrpělivě čekáme, jak tato úžasná juniorská generace přetaví svůj talent v nejbližších letech do vrcholové atletiky.

Autor / zdroj: Michal Černý

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Post

Plzeň v Teplicích jen remizovala

Svěřenci trenéra Pavla Vrby vedli po prvním poločase zásluhou krásné rány Lukáše Kalvacha, nicméně dobře hrající Teplice dokázaly ve druhém poločase v

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA