SPORT / Atletika

Popis: Tereza Schejbalová získala zlato ve skoku o tyči.
Tereza Schejbalová získala zlato ve skoku o tyči.
25.2.2019

Atletický šampionát mládeže patřil škodovákům

PLZEŇ

Nejpočetnější medailovou sbírku ze všech klubů v ČR v rámci juniorské kategorie si veze domů AK ŠKODA Plzeň a navazuje tak na podobné vítězství z MČR do 22 let z loňského září.

Škodovácká atletika patří k juniorské republikové pýše, která trvá již druhým rokem a potvrzuje skvělou práci s mládeží. Osm juniorských medailí a jedna dorostenecká je závěrečná bilance republikového šampionátu, a to je hodně blyštivá statistika.

Zlato si domů veze Tereza Schejbalová ve skoku o tyči, když jako jediná dokázala překonat laťku ve výšce čtyř metrů.

Stříbrné medaile visí na krku dvojici Filip Ličman a Slavomír Jaššo. Filip Ličman zvládl 400m za 47,64 sec v třetím nejrychlejším času historie, přesto to stačilo jen na druhé místo. Slavomír Jaššo ve výšce předvedl 204 cm a bere rovněž stříbro.

Linda Hettlerová si nejdříve dosprintovala pro bronz na 60m, aby pak přidala stříbro z dvou set metrové trati, když ani zde třetí nejrychlejší čas historie na vítězství nestačil. Bronzové ocenění pak čekalo v cíli na 800m pro půlkařku Annu Surákovu. V koulařském sektoru předvedl Michal Forejt výkon 17,16 m a patří mu bronzová medaile. Zdravotně indisponovaná dorostenka Barbara Píchalová nechtěla z boje o medaile odejít jen tak a nakonec jí patří po zásluze bronz na trati 60m př. 

Pro republikový titul mistrů ČR si doběhla jak štafeta juniorek, tak štafeta juniorů. Dokonce oba týmy předvedly shodně druhé nejrychlejší časy historie ČR.

Už několik let trvající atletický vzestup klubu AK ŠKODA Plzeň dokazuje to, že jak v mládežnických, tak v seniorských kategoriích, patří plzeňská atletika k top sportům v rámci plzeňského regionu a už netrpělivě čekáme, jak tato úžasná juniorská generace přetaví svůj talent v nejbližších letech do vrcholové atletiky.

Autor / zdroj: Michal Černý

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Liberecký Slovan padl po gólech Hořavy a Hrošovského proti Viktorce 0:2

Modrobílí měli zejména v prvním poločase více ze hry a hodně šancí, nicméně Viktorka byla efektivnější. Po osmi minutách ji poslal do vedení střelou z

Post

Plzeň sestřelila Spartu

Plzeň po gólech Hořavy, Kopice a dvou trefách Kovaříka porazila Spartu 4:0 a připsala si své historicky nejvyšší vítězství nad soupeřem z Letné.

Post

Divoký závěr rozhodl o bodech pro Slavii, Plzni se titul vzdálil

Dramatická koncovka přinesla slávistům vítězství proti Plzni poměrem 3:1. Sešívaní tak tři kola před koncem odskočili na 5 bodů.

Reklama

Reklama

Aktivní Dítě

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA