AKTUÁLNĚ / Krimi

10.1.2013

Protikorupční policie odhalila kauzu nákupu budov pro České dráhy

PRAHA

Kauzu ohledně nákupu budov pro České dráhy, při kterém vznikla škoda 445 miliónů, odhalila v minulých dnech protikorupční policie. Kriminalisté dva roky prověřovali nákup budov v pražské Opletalově ulici, v uplynulých dnech zadrželi a obvinili osm lidí.

"Uvedené budovy koupila v roce 2007 obchodní společnost od Českých drah za částku 203 milionů korun. Podle závěrů kriminalistů však v důsledku nepravdivého znaleckého posudku došlo k podhodnocení ceny nemovitostí, čímž mělo dojít k poškození Českých drah o asi 73 milionů korun. Do budov následně nemělo být vůbec investováno. V roce 2010 by odprodané Univerzitě Karlově v Praze za částku 402,5 milionu korun. U této sumy činila částka 372,5 milionu korun dotace ministerstva školství," uvedl mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Podle závěrů kriminalistů činí způsobená škoda 445 miliónů korun. V rámci akce kriminalisté provedli domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor v Praze a ve Středočeském kraji.

"V této věci jsou trestně stíháni čtyři znalci, kteří byli obviněni z trestného činu křivá výpověď a nepravdivý znalecký posudek, dále dva pracovníci Univerzity Karlovy v Praze, a to z trestného činu podvodu a dva zástupci obchodní společnosti, kteří byli rovněž obviněni z trestného činu podvodu. Tři osoby jsou navíc stíhány z trestného činu legalizace výnosů z trestné činnosti," doplnil Ibehej.

Všichni stíhaní jsou vyšetřování na svobodě.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeňáci mohou darovat městu vánoční strom a vybrat si jeho ozdoby

Správa veřejného statku města Plzně hledá vánoční strom, který bude zdobit o letošním adventu náměstí Republiky. Vyzývá proto obyvatele Plzně, případn

Post

Závod Pilsenman proběhne již v sobotu

Tradiční sportovní akce PILSENMAN 2020 se uskuteční již tuto sobotu 8. srpna v Plzni-Doubravce na louce u sv. Jiří.

Post

Mezinárodní festival DIVADLO zahajuje předprodej vstupenek

Mezinárodní festival DIVADLO, který proběhne od 9. do 16. září 2020 v Plzni, zahajuje předprodej vstupenek.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě