AKTUÁLNĚ / Krimi

16.1.2013

Češi zadržení v Řecku už složili kauci, domů by se měli vrátit ve čtvrtek

Dva čeští počítačoví vývojáři, které v září zadržela řecká policie za údajnou špionáž na ostrově Limnos, kde natáčeli a fotili vojenské objekty, už složili kauci a ve čtvrtek ráno by měli odletět zpět do České republiky.

"Máme informaci od právního zástupce v tom směru, že už byla složena kauce za oba dva zadržované občany. V tuto chvíli se už vedou poslední technické kroky vedoucí k jejich propuštění, ke kterému by mělo dojít v průběhu dneška," uvedl mluvčí ministerstva zahraničí Karel Šrol.

Dvojice Martin Pezlar a Ivan Buchta poté odcestuje do Atén, kde mají setkání s českou konzulkou. Ta jim vystaví náhradní cestovní doklady, které jim umožní cestu do České republiky.

"Jejich odlet do České republiky se plánuje na zítra ráno s tím, že jim náš zastupitelský úřad nabídne do té doby možnost ubytování ve svých prostorách," dodal Šrol. Zadržení Češi museli dohromady zaplatit kauci ve výši deseti tisíc euro, na kterou se složily jejich rodiny.

Řecká policie je zatkla v září za údajnou špionáž na ostrově Limnos, kde natáčeli a fotili vojenské objekty. Češi uvedli, že si jen chystali materiály pro počítačovou hru. Ve hře je obsažený ostrov Limnos podle informací společnosti již téměř dokončený a jeho ztvárnění má daleko do identické kopie reálné oblasti.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava snímků známých českých fotografů v mázhauzu připomíná přelomové okamžiky československých dějin

Putovní výstava snímků předních českých fotografů s názvem Od pražského jara k sametové revoluci je od soboty 26. října ke zhlédnutí v mázhauzu plzeňs

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA