AKTUÁLNĚ / Krimi

17.8.2015

Deště přerušily sérii téměř dvou a půl tisíce požárů od začátku srpna

Sobotní a hlavně nedělní silné deště konečně snížily počty požárů. Od začátku srpna jich je v hasičských statistikách rekordní počet.

Od začátku měsíce vyjížděli hasiči ke 2 446 požárům. Navíc více než 20 z nich bylo řešeno ve 3. stupni poplachu (což znamená, že se na jeho likvidaci podílelo více než 10 jednotek hasičů, často ale byla na místě více než stovka hasičů) nebo ve zvláštním stupni poplachu. Posledním z nich byl čtvrteční (13.8.) požár ve společnosti Unipetrol v Litvínově. Jinak ale většina požárů, se kterými se hasiči během srpna potýkali, byla v přírodním prostředí. Nejnáročnější byly požáry polí a přilehlých lesů, kde museli hasiči hasit dlouhé hodiny v často nepřístupném lesním terénu.

Dnem nejbohatším na požáry byl v srpnu pátek 14.8. Tento den vyjeli hasiči ke 201 požárům. Uklidnění přišlo v neděli (16.8.), kdy už bylo pouze 75. Pro srovnání, průměrně vyjíždějí hasiči k 52 požárům denně.

Požáry v období 1. - 16. srpna 2015

1.8. - sobota - 118
2.8. - neděle - 89
3.8. - pondělí - 136
4.8. - úterý - 146
5.8. - středa - 118
6.8. - čtvrtek - 170
7.8. - pátek - 187
8.8. - sobota - 197
9.8. - neděle - 155
10.8. - pondělí - 199
11.8. - úterý - 193
12.8. - středa - 173
13.8. - čtvrtek - 177
14.8. - pátek - 201
15.8. - sobota - 112
16.8. - neděle - 75

Požáry v přírodním prostředí ve třetím či zvláštním stupni požárního poplachu

1.8. Královéhradecký kraj - okres Náchod, Sendraž. Třináct jednotek likvidovalo požár pole s obilím o rozloze 11 ha.

1.8. Středočeský kraj - okres Praha-východ, Černé Voděrady. Patnáct jednotek likvidovalo následky požáru pole 1 x 1 km. Na místo zásahu byl vyžádán vrtulník letecké služby Policie ČR.

2.8. Středočeský kraj - okres Mladá Boleslav, Čachovice. Čtrnáct jednotek likvidovalo následky požáru pole o rozloze 400 x 500 m, který se dále rozšiřoval do obydlené oblasti. Na místo byl povolán vrtulník letecké služby Policie ČR.

3.8. Středočeský kraj - okres Rakovník, Olešná a Chrášťany. 48 jednotek likvidovalo požár pole a lesního porostu. Velitelem zásahu byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Byla vyžádána mezikrajská pomoc z krajů: hl. m. Prahy, Ústeckého, Plzeňského a Karlovarského. Na místo požáru bylo využito k leteckému hašení vrtulníku letecké služby Policie ČR. Celková odhadovaná rozloha požářiště je 60 ha.

4.8. Středočeský kraj - okres Mladá Boleslav, Branžež. Třicet tři jednotek likvidovalo následky požáru lesa. Byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Na místo zásahu byl vyžádán vrtulník letecké služby Policie ČR.

5.8. Plzeňský kraj - okres Domažlice, Jivjany. Dvanáct jednotek likvidovalo následky požáru lesního porostu. Z důvodu členitého terénu a většího rozsahu události byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu.

5.8. Středočeský kraj - okres Mladá Boleslav, Rokytá. Šestnáct jednotek likvidovalo následky požáru pole o rozloze 300 x 400 m. Na místo byl vyžádán vrtulník Armády ČR.

6.8. Plzeňský kraj - okres Klatovy, Chanovice. Šestnáct jednotek likvidovalo následky požáru pole a lesa. Na místo zásahu byl vyžádán vrtulník Armády ČR.

7.8. Plzeňský kraj - okr. Rokycany, Dobřív. Osmnáct jednotek likvidovalo následky požáru pole, který se následně rozšířil na les. K požáru byl vyžádán vrtulník Armády ČR.

7.8. Středočeský kraj - okr. Praha-západ, Jílové u Prahy. Sedmnáct jednotek likvidovalo následky požáru lesu v těžce dostupném terénu Na místo vyžádán vrtulník letecké služby Policie ČR.

7.8. Středočeský kraj - okr. Praha-východ, Říčany. Sedmnáct jednotek likvidovalo rozsáhlý požár lesa a trávy, který se šířil na obydlenou část obce. Byl zde vyžádán vrtulník letecké služby Policie ČR.

7.8. Ústecký kraj - okr. Louny, Želeč. Jedenáct jednotek likvidovalo následky požáru travního porostu v okolí železniční trati č. 120, které pravděpodobně vznikly v důsledku zabrzděného kola u jednoho z vagonů vlakové soupravy. Jednotlivá ohniska se rozprostírala po délce přibližně 20 km.

9.8. Zlínský - okres Uherské Hradiště, Nedakonice. Osmnáct jednotek likvidovalo následky požáru trávy a pole podél železniční trati.

10.8. Jihočeský kraj - okres Strakonice, Bavorov. Šestnáct jednotek likvidovalo požár pole o rozloze cca 56 ha a přilehlého lesa o rozloze cca 0,2 ha. Na hašení požáru se podílel vrtulník letecké služby Policie ČR.

10.8. Středočeský kraj - okres Rakovník, Panoší Újezd. Dvacet dva jednotek likvidovalo požár traktoru, pole a lesa o rozloze cca 200 x 100 m.

10.8. Liberecký kraj - okres Česká Lípa, Bezděz. Třináct jednotek likvidovalo požár lesa o rozloze cca 50 x 50 m.

10.8. Plzeňský kraj - okr. Plzeň sever, Mladotice. Dvacet sedm jednotek z Plzeňského kraje a ze Středočeského kraje zasahovalo u požáru pole a lesa o celkové rozloze cca 40 ha. Na místě zasahovaly vrtulníky Letecké služby Policie ČR a Armády ČR a dvě cisternové automobilové stříkačky Záchranného útvaru HZS ČR ze Zbiroha. Byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu.

11.8. Ústecký kraj - okres Ústí nad Labem, Tisá. Jedenáct jednotek likvidovalo požár lesa o rozloze cca 2 ha.

13.8. Královéhradecký kraj - okr. Hradec Králové, Urbanice. Deset jednotek likvidovalo následky požáru pole o rozloze 800 x 100m.

14 8. Olomoucký kraj - okr. Přerov, vojenský výcvikový prostor Libavá. Patnáct jednotek likvidovalo požár v těžko přístupném terénu.

Autor / zdroj: Mgr. Nicole Zaoralová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA