AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Doklady s cizími údaji.
Doklady s cizími údaji.
28.3.2016

Čtyři roky žil pod identitou svého příbuzného

PRAHA / PLZEŇ

Před spravedlností se několik let schovával za identitu svého příbuzného, který dlouhodobě žije v zahraničí.

Vše začalo v roce 2014, kdy se kriminalisté z osmého oddělení druhého pražského obvodu začali zabývat pátráním po muži, na něhož byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody za loupež a jiné majetkové trestné činy. Hledaný muž výkon trestu dobrovolně nenastoupil a navíc to vypadalo, jako by se po něm doslova slehla zem. I přesto, že se kriminalisté „pátrači“ zpočátku neměli čeho chytit, získávali postupem času dílčí poznatky, které je začátkem března letošního roku dovedly do Plzně ke konkrétnímu muži, kterého zadrželi. Kriminalisty už v té době navíc nepřekvapilo, když jim tento muž při zadržení předložil občanský průkaz s jiným jménem.

Již v průběhu pátrání totiž zjistili, že se hledaný muž zřejmě prokazuje občanským průkazem s údaji jiné osoby, přesněji s údaji svého blízkého příbuzného. Ty si prý obstaral „klasickou“ cestou na úřadě již v roce 2012, tedy necelé dva roky předtím, než se po něm začal shánět soud. Tamním pracovníkům uvedl, že všechny své dosavadní doklady ztratil, a ti mu proto vystavili nový občanský průkaz, ovšem již s údaji jeho příbuzného, které úředníkům uvedl. S čistým trestním rejstříkem se tak nechal zaměstnat jako pracovník bezpečnostní agentury. Ke svému zaměstnání i osobní potřebě ovšem potřeboval jezdit autem, a tak postupem času pod touto identitou úspěšně absolvoval zkoušky v autoškole. Na základě toho mu byl na cizí jméno vydán i řidičský průkaz.

Čtyřicetiletý muž je v současné době podezřelý z přestupku proti pořádku ve státní správě, za což by mu ve správním řízení hrozila až desetitisícová pokuta. Navíc vzhledem k tomu, že úmyslně nenastoupil výkon trestu, je podezřelý také z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Pokud se ovšem prokáže, že by muž doklady se jménem svého příbuzného zneužil k jakémukoli protiprávnímu jednání, není vyloučeno ani pozdější trestní stíhání za další trestný čin. Po výslechu a všech úkonech vedoucích k jednoznačnému ztotožnění muž putoval přímo do věznice, kde si nyní odpykává tříletý trest odnětí svobody.

Kriminalisté v této souvislosti budou také zjišťovat, za jakých okolností došlo k vydání občanského průkazu a zda-li nedošlo k pochybení úředníků.

Autor / zdroj: Bc. Iveta Martínková

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA