AKTUÁLNĚ / Kauzy, soudy a právo

13.12.2012

Okamura podal trestní oznámení na vnitro kvůli podvodu a maření voleb

ČR

Ministerstvo vnitra dělalo nezákonné a protiústavní kroky při kontrole podpisových archů prezidentských kandidátů které tak, aby vyřadilo nepohodlné kandidáty z voleb. Ve čtvrtek to uvedl jeden z neúspěšných kandidátů Tomio Okamura s tím, že už předal policii důkazy a trestní oznámení.

"Pokud cokoliv ohrozilo přímou volbu prezidenta, pak to nebyl Okamura, ale nezákonné a protiústavní kroky ministerstva vnitra, které udělalo maximum, aby vyřadilo nepohodlné kandidáty z voleb. Jsem den od dne více přesvědčený, že ministerstvo vnitra nedělalo chyby, ale plnilo zadané úkoly, tedy vyřadit vybrané kandidáty. Důkazy o tom jsme již předali policii spolu s trestním oznámením pro podvod a maření voleb," uvedl Okamura.

Ten dále řekl, že jej překvapilo čtvrteční rozhodnutí vrátit do prezidentského klání z původně neúspěšných kandidátů pouze Janu Bobošíkovou. "Počítal jsem s tím, že ve snaze neblokovat volby rozhodne soud politicky a vrátí do hry alespoň ty kandidáty, kteří prokazatelně nasbírali požadovaných 50 tisíc podpisů, a u ostatních to nechá na Ústavní soud. Nejvyšší správní soud rozhodl politicky, ale podle naprosto jiného politického zadaní, tedy zablokovat ty kandidáty, u nichž to alespoň nějak půjde zdůvodnit," reagoval senátor s tím, že v pondělí oznámí, zda podá kvůli přímé volbě ústavní stížnost.

Okamura také naznačil, že někteří kandidáti nehrají čistou hru. "Stačí se podívat, komu nejvíc nahrálo naše vyškrtnutí, kdo má podplacená média prostřednictvím inzerce a koho označila Transparency International za nejčistšího a to navzdory tomu, že mediální kmotr tohoto kandidáta, podle mých informací obchází vydavatele a tlačí je k propagaci svého koně," nechal se slyšet neúspěšný kandidát.

Pustil se i do ostré kritiky Transparency International, která jeho kampaň před časem označila za nejméně průhlednou. Senátor ale kontroval tím, že žádnou kampaň dosud nevede. A v kritice této nevládní neziskové organizace si nebral servítky.

"Tato parta příživníků pouze parazituje na veřejně prospěšném tématu a jejich zásadní problém je v tom, že na místo, aby pomáhali financování zprůhledňovat, tak ho pomáhají zatemňovat. Činnost této organizace je naprosto neprůhledná. V naší zemi slouží pouze k přikrývání zločinů politického establishmentu a vytváří dojem nezávislé kontroly, která je ve skutečnosti manipulována a selektivní," dodal senátor Okamura.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Druhý úsek silnice Pernolec – Přimda je po rekonstrukci

V pondělí byl slavnostně otevřen druhý úsek silnice II/198 Pernolec – Přimda díky němuž bude snazší napojení na dálnici D5 vedoucí od Tachova a od Při

Post

Nový most v Plzni se sune na místo, pojedou po něm tramvaje na Borská pole

Nový 350 tun vážící most, který se stane součástí budované tramvajové trati na Borská pole, začali v úterý 2. července posouvat na své místo odborníci

Post

Tip na rozmarné léto u vody? Odhalte tajemství hydroelektráren

Majestátní Dlouhé stráně v Jeseníkách, starodávná Čeňkova Pila na Šumavě, Lipno, Orlík a Štěchovice na Vltavské kaskádě i mnohé další. Místa, kde se r

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA