AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

9.1.2013

Těžkých případů chřipky přibývá, ministerstvo spouští horké linky pro lékaře

ČR

Počet pacientů se závažným průběhem chřipky neustále přibývá, v českých a moravských nemocnicích je takových případů už téměř padesát a přibyla i další oběť. Ministerstvo zdravotnictví proto zavedlo telefonní linky pro ošetřující lékaře, jejichž prostřednictvím mohou vést konzultace se specialisty.

K úterní 15. hodině ministerstvo zaznamenalo už 49 pacientů s mimořádně závažným průběhem chřipky. Na sedm se také rozrostl i počet lidí, kteří na komplikace spojené s chřipkou zemřeli.

Na prahu celorepublikové epidemie tak ministerstvo zdravotnictví spustilo speciální telefonní linky pro ošetřující lékaře, jejichž prostřednictvím mohou obzvlášť závažné případy spojené s těžkým respiračním selháním konzultovat s lékaři specializovaného pracoviště. Ministerstvo se domnívá, že se sníží riziko dalších úmrtí.

"Pacientů, kteří jsou hospitalizováni kvůli komplikacím spojeným s průběhem nemoci, přibývá. Musíme být připraveni i na velmi závažný vývoj akutních virových onemocnění, mezi něž může patřit i plicní selhání a s ním související potřeba vysoce specializované léčby. Zajistili jsme proto telefonní kontakt, kde může být ošetřujícím nemocničním lékařům z celé České republiky poskytnuta sedm dní v týdnu 24 hodin denně odborná konzultace pro případ, že by se u jejich pacientů objevily takovéto život ohrožující komplikace,"
vysvětlil náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní péči Ferdinand Polák.

Kontakt směruje do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, která disponuje vysoce specializovanými odborníky i potřebným technickým zázemím pro převzetí nejtěžších případů.

Těžký průběh plicní infekce typicky postihuje zejména jedince mladého a středního věku, nejohroženějšími skupinami jsou obézní lidé, těhotné ženy, astmatici a diabetici.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeňáci mohou darovat městu vánoční strom a vybrat si jeho ozdoby

Správa veřejného statku města Plzně hledá vánoční strom, který bude zdobit o letošním adventu náměstí Republiky. Vyzývá proto obyvatele Plzně, případn

Post

Závod Pilsenman proběhne již v sobotu

Tradiční sportovní akce PILSENMAN 2020 se uskuteční již tuto sobotu 8. srpna v Plzni-Doubravce na louce u sv. Jiří.

Post

Mezinárodní festival DIVADLO zahajuje předprodej vstupenek

Mezinárodní festival DIVADLO, který proběhne od 9. do 16. září 2020 v Plzni, zahajuje předprodej vstupenek.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě