AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

29.5.2015

Začíná projekt „Daruj krev s Českým rozhlasem“. Má přesvědčit hlavně prvodárce

V pondělí 1. června bude zahájena hlavní část dlouhodobého projektu „Daruj krev s Českým rozhlasem“. V letošním roce se tvářemi kampaně stali opět redaktoři, reportéři a moderátoři Českého rozhlasu. Projekt je zaměřený především na prvodárce. Měl by je podpořit a pomoci jim překonat jejich obavy z darování krve.

„Akce ‚Daruj krev‘ patří již k tradičním projektům Českého rozhlasu, kterými se snažíme podpořit zájem o dobrou věc. Je součástí platformy ‚Pomáhejte s námi‘, díky které Český rozhlas dokázal v minulosti pomoci například lidem postiženým povodněmi. Těší mě, že se naši zaměstnanci do kampaně zapojují. Jejich příběhy a bariéry, které překonali, mají prvodárcům pomoci odstranit obavy, které většinou odběr krve provázejí,“ uvedl generální ředitel Peter Duhan.

Mezi nejčastější obavy prvodárců patří strach z bolesti, jehel, krve a nemocí. Samostatným tématem je i lenost či stereotyp „mě se to netýká“. Vizuálním znakem kampaně a projektu zůstává vyhrnutý rukáv na pravé ruce. Tvářemi kampaně se stali například moderátorka Dvojky Elen Černá či reportér Radiožurnálu Janek Kroupa. Český rozhlas s nimi připravil i speciální videospoty, které budou projekt podporovat na internetu a sociálních sítích.

Projekt „Daruj krev s Českým rozhlasem“ se zrodil v Brně v roce 1992. I v letošním roce zůstává jeho generálním partnerem Všeobecná zdravotní pojišťovna. Ta také pro bezpříspěvkové dárce umožňuje čerpat příspěvky až ve výši 3.000 Kč.

„Jsem rád, že už druhý rok má VZP možnost se do projektu zapojit. Loni, když jsme byli partnery poprvé, zaznamenala akce historicky nejlepší výsledky. Mimořádně mne těší, že více než 60 procent všech dárců, kteří loni přišli na transfuzní stanice, byli právě klienti VZP. Upřímně jim za to děkuji a stejně jako v uplynulých letech, i letos máme pro všechny dárce připravené speciální benefity v Klubu pevného zdraví,“ uvedl ředitel VZP Zdeněk Kabátek.

Kampaň potrvá do 22. června. Právě v období projektu je možné darovat krev na většině transfuzních stanic v České republice. Zájemci se mohou registrovat vyplněním formuláře, kde si mohou vybrat konkrétní lokalitu. Novinkou je v letošním roce aplikace JSEM DÁRCE. Na podporu dárcovství krve zde mohou zájemci vložit svou fotografii nebo použít aplikaci Instagram. Přichystaný je rovněž koncert pro dárce, který se bude ve spolupráci s partnerem projektu Mattoni konat 21. června od 20:00 na Staroměstském náměstí v Praze.

Záštitu projektu poskytly Ministerstvo zdravotnictví ČR, Světová zdravotnická organizace WHO, Ústav hematologie a krevní transfuze a Český červený kříž. Podporu projektu je možné vyjádřit na jeho facebookovém profilu. Další informace jsou k dispozici na internetových stránkách www.darujkrev.rozhlas.cz.

Autor / zdroj: Jiří Hošna

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Druhý úsek silnice Pernolec – Přimda je po rekonstrukci

V pondělí byl slavnostně otevřen druhý úsek silnice II/198 Pernolec – Přimda díky němuž bude snazší napojení na dálnici D5 vedoucí od Tachova a od Při

Post

Nový most v Plzni se sune na místo, pojedou po něm tramvaje na Borská pole

Nový 350 tun vážící most, který se stane součástí budované tramvajové trati na Borská pole, začali v úterý 2. července posouvat na své místo odborníci

Post

Tip na rozmarné léto u vody? Odhalte tajemství hydroelektráren

Majestátní Dlouhé stráně v Jeseníkách, starodávná Čeňkova Pila na Šumavě, Lipno, Orlík a Štěchovice na Vltavské kaskádě i mnohé další. Místa, kde se r

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA