AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

2.6.2015

Změřte si v Plzni zdarma své zdraví

PLZEŇ

Množství tuku v těle, výše krevního tlaku, diagnostika a analýza složení lidského těla pomocí InBody nebo hladina cholesterolu v krvi. Hodnoty, které ovlivňují vaše celkové zdraví, si můžete nechat změřit v rámci putovní akce Flora Pro.activ. Přijíždí ve čtvrtek 11. června do Plzně.

Tým objede se stánky celkem 30 míst po celé České republice. Poprvé měli možnost nechat si změřit nejdůležitější tělesné hodnoty obyvatelé Bystřice pod Hostýnem, odkud se akce přesunula přes Karlovy Vary do Plzně.

Češi se na preventivní prohlídky nehrnou

Na preventivní prohlídku má podle české legislativy právo každý občan po dovršení 19. narozenin jednou za dva roky. Češi však této možnosti příliš nevyužívají. „Zjistit základní hodnoty můžeme v několika minutách. Díky včasnému odhalení vysokého tlaku nebo cholesterolu stačí většinou jen upravit jídelníček a není nutné předepisovat léky. Chceme dát lidem možnost zjistit o jejich zdraví co možná nejvíce,“ říká Ing. Eva Kadlecová, zástupce organizátora road show.

Výsledky okomentuje specialista

Každý zájemce, který se v rámci akce Flora Pro.activ nechá proměřit, bude mít zároveň možnost konzultovat naměřené hodnoty s odborníkem – zdravotní sestrou, nutričním konzultantem nebo personálem laboratoře. Ti poradí, jak změnit jídelníček a celkově životní styl, aby člověk mohl s problémem sám aktivně bojovat. „V případě, že naměříme hraniční nebo zvýšenou hodnotu, doporučíme rychlou návštěvu praktického lékaře,“ vysvětluje zdravotní sestra Anička Kalousová.

Kde se nechat mezi 10. a 18. hodinou proměřit?
11. 6. Plzeň, ulice Gerská, parkoviště u supermarketu Albert
12. 6. Plzeň, ulice Rokycanská, parkoviště u hypermarketu Albert

U supermarketů probíhá měření tělesného tuku nebo hladiny krevního tlaku. U hypermarketů probíhá navíc i měření hladiny cholesterolu.

Polovina Čechů nad 40 let nezná hladinu cholesterolu ve své krvi. Ukázal to loňský průzkum agentury Ipsos. Přitom právě vysoká hladina cholesterolu je jedním z hlavních rizikových faktorů pro vznik srdečně-cévních onemocnění , která jsou dlouhodobě nejčastější příčinou úmrtí v České republice.1 Speciální vyšetření na cholesterol provádí praktický lékař zdarma v rámci preventivních prohlídek v 18, 30, 40, 50 a 60 letech pacienta.

Autor / zdroj: Eva Wolfová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA