AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
20.11.2016

Plzeňský Hospic svatého Lazara zrekonstruoval své prostory

PLZEŇ

Hospic svatého Lazara v Plzni zrekonstruoval svůj interiér, terasu a orientační systém. Jeden z nejstarších hospiců v Česku ročně poskytuje šanci na důstojný konec života až třem stům nevyléčitelně nemocných pacientů. Kvalitnější péči jim nyní nabízí i díky příspěvku Nadace ČEZ, která mu poskytla 150 000 korun na nákup léků a zdravotnického materiálu.

Terasou se hospic snaží pacientům nahradit chybějící zahradu. „Terasa je jediný zelený prostor, který v hospici máme. Ozelenili jsme zároveň i interiér, aby se u nás naši klienti cítili jako doma,“ uvedl mluvčí Hospice svatého Lazara Viktor Glier. Vzhled interiéru hospice sjednotila designérka Eva Chmelová. Jednotný motiv listů a větví se objevuje na orientačním systému, závěsech i povlečení.

Nadace ČEZ poskytla hospici 150 000 korun na léky a zdravotnický materiál, které neproplácejí zdravotní pojišťovny. „Hospice fungují jinak než nemocnice. Okolo 50 % příjmů musíme získat od sponzorů. Každý den potřebujeme na jednoho pacienta z externích zdrojů přibližně 850 korun,“ vysvětlil Glier. „Léky a zdravotnický materiál jsou pro nás největší výdajovou položkou hned po mzdových nákladech,“ dodal.

Nákup léků a zdravotnického materiálu Nadace ČEZ podpořila prostřednictvím grantového programu Podpora regionů, jež je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. „Díky nadstandartním léčebným prostředkům může hospic zvýšit pohodlí svých pacientů a předejít negativním dopadům léčby a dlouhodobého pobytu na lůžku nevyléčitelně nemocných,“ řekla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Autor / zdroj: Mgr. Michaela Jirovcová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA