AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

16.1.2013

Nejlepší střední škola je v Brně, nejlepší Gymnázium v Chebu, rozhodli v hlasování studenti

Brněnská střední škola pro tělesně postižené GEMINI Brno je podle studentů nejlepší střední školou v Česku. Výsledky hlasování téměř 18 tisíc respondentů ve středu zveřejnila Česká studentská unie (ČeSU).

Studenti v hlasování vybrali pro školní rok 2012/2013 také nejlepší gymnázium a vyšší odbornou školu. Nejlepším gymnáziem se podle nich stalo Gymnázium Cheb a nejlepší vyšší odbornou školou VOŠ Bystřice nad Pernštejnem.

Smyslem projektu studentské unie bylo ukázat, jak školy vidí současní nebo bývalí studenti. "S výsledky chceme dále pracovat a poskytnout ředitelům škol obrázek, v čem jsou hodnoceny dobře a kde mají rezervy,“ doplnila ředitelka projektu Zuzana Věšínová.

Hlasy respondentů byly přepočteny na velikost školy, aby i malé školy měly šanci soupeřit s velkými. V potaz se přitom brala kritéria jako, zda škola studentům nabízí zajímavé předměty, schopnost vyučujících zajímavě vyložit látku, zda škola připravuje studenty dostatečně do pracovního procesu, možnosti zapojení do studentských nápadů a projektů na škole nebo nakolik studenti vnímají, že mají na škole kamarádské, týmové a inspirativní spolužáky.

Hlasování probíhalo od 6. listopadu 2012 do 11. ledna 2013 prostřednictvím internetových stránek a celkově se jej zúčastnilo 17 913 respondentů. Organizátoři vyhlásili i detailní žebříčky podle jednotlivých krajů, které jsou k dispozici na internetových stránkách www.StredniRoku.cz, www.GymplRoku.cz a www.VOSkaRoku.cz.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeňáci mohou darovat městu vánoční strom a vybrat si jeho ozdoby

Správa veřejného statku města Plzně hledá vánoční strom, který bude zdobit o letošním adventu náměstí Republiky. Vyzývá proto obyvatele Plzně, případn

Post

Závod Pilsenman proběhne již v sobotu

Tradiční sportovní akce PILSENMAN 2020 se uskuteční již tuto sobotu 8. srpna v Plzni-Doubravce na louce u sv. Jiří.

Post

Mezinárodní festival DIVADLO zahajuje předprodej vstupenek

Mezinárodní festival DIVADLO, který proběhne od 9. do 16. září 2020 v Plzni, zahajuje předprodej vstupenek.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě