AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

11.5.2015

Kurzy v Plzeňském kraji pomáhají v práci učitelům

PLZEŇSKÝ KRAJ

Od ledna 2014 probíhají v rámci projektu „Pojďte do školky!“ v Plzeňském kraji kurzy určené pro pedagogy mateřských škol a prvních ročníků škol základních. Cílem kurzů je inspirovat učitele, jak pracovat s dětmi, které jsou nepozorné, neumí dobře česky, mají zdravotní nebo jiné znevýhodnění. Zatím se uskutečnilo 6 kurzů, které se věnovaly zapojení všech dětí do dění ve třídě, rozvoji čtenářských dovedností a tomu, jak mají učitelé mluvit s rodiči.

Kurzů se prozatím zúčastnilo na 70 učitelů z celého kraje. Z jejich hodnocení vyplývá, že byli s obsahem spokojeni. „Účastnici oceňovali zejména praktičnost a využitelnost získaných poznatků. Z reakcí učitelů vyplývá, že nemají zájem o další a další teoretické poznatky, ale v pedagogické praxi jim naopak pomohou konkrétní náměty, techniky a materiály, které od nás dostali k dispozici,“ upřesňuje Klára Chaloupková, koordinátorka projektu. Ta doplňuje, že účastnici oceňovali také lektory – odborníky z oblastí psychologie a speciální pedagogiky.

„Do konce školního roku ještě plánujeme kurz „Ve školce se spolu domluvíme“, který napomáhá integrovat děti z cizojazyčného prostředí. Posledním seminářem bude kurz „Naučte děti učit se“ seznamující s metodou konceptuálního učení - Grunnlaget,“ upřesňuje Klára Chaloupková.

Autor / zdroj: Dalibor Hapl

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA