AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

19.6.2015

Slavnost Vítání léta v dětské lesní školce Větvička

PLZEŇ

O víkendu 13. a 14. 6. 2015 proběhl již 6. ročník Víkendu otevřených zahrad. Otevřela se i vrátka první lesní mateřské školy v Plzeňském kraji - Dětské lesní školky Větvička, která funguje v Plzni v arboretu Sofronka.

V sobotu byla ve Větvičce pro školkové děti a jejich rodiny a také pro návštěvníky z řad veřejnosti připravena velká letní slavnost s celodenním programem.

"Slavnost byla pro nás z Větvičky zároveň velkou oslavou zakončení prací na našem novém zázemí. V tomto školním roce se nám podařilo vybudovat novou dřevěnou jurtu a venkovní divadlo, to vše s finanční podporou Operačního programu Životního prostředí a Nadačního fondu Zelený poklad, stavby na základě našeho projektu zbudovala firma PVP Střechy s. r. o. Stavby jsou zkolaudované a s radostí je ve Větvičce užíváme," říká MgA. Veronika Formánková, koordinátorka školky.

Slavnost byla doprovázena kulturním programem a tvořivými dílnami pro veřejnost. Na pódiu přírodního divadla hrály děti ze souboru Strašidílko pohádku o pindruších, bylo možno se zaposlouchat do scénického čtení z knihy Chrochtík a Kvíkalka, skupina Foli s tanečnicí Sanpryiou rozezněly Sofronku hudbou z Afriky a za deště si mohli návštěvníci užít koncert kapely Chtivé tlapičky s akordeonem a kytarou přímo v jurtě.

Školka ve spolupráci s rodiči připravila stanoviště s vyráběním ze dřeva a lesního materiálu, děti si mohly odnést vlastnoručně malovanou placku, probíhalo malování na obličej, navlékání korálků a další tvoření. Atmosféru dne se svým pravým samovarem provoněla pojízdná kavárna a čajovna Seraf.

"Zájem veřejnosti o naši školku nás velmi těší, naše děti, rodiče i návštěvníci si, myslím, užili příjemný den. Už teď připravujeme další slavnost, kterou uvítáme nový školkový rok ve Větvičce, těšíme se na shledanou v neděli 13. 9. zase ve Větvičce," říká MgA. Veronika Formánková.

Autor / zdroj: -cra-

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA