AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

19.6.2015

Slavnost Vítání léta v dětské lesní školce Větvička

PLZEŇ

O víkendu 13. a 14. 6. 2015 proběhl již 6. ročník Víkendu otevřených zahrad. Otevřela se i vrátka první lesní mateřské školy v Plzeňském kraji - Dětské lesní školky Větvička, která funguje v Plzni v arboretu Sofronka.

V sobotu byla ve Větvičce pro školkové děti a jejich rodiny a také pro návštěvníky z řad veřejnosti připravena velká letní slavnost s celodenním programem.

"Slavnost byla pro nás z Větvičky zároveň velkou oslavou zakončení prací na našem novém zázemí. V tomto školním roce se nám podařilo vybudovat novou dřevěnou jurtu a venkovní divadlo, to vše s finanční podporou Operačního programu Životního prostředí a Nadačního fondu Zelený poklad, stavby na základě našeho projektu zbudovala firma PVP Střechy s. r. o. Stavby jsou zkolaudované a s radostí je ve Větvičce užíváme," říká MgA. Veronika Formánková, koordinátorka školky.

Slavnost byla doprovázena kulturním programem a tvořivými dílnami pro veřejnost. Na pódiu přírodního divadla hrály děti ze souboru Strašidílko pohádku o pindruších, bylo možno se zaposlouchat do scénického čtení z knihy Chrochtík a Kvíkalka, skupina Foli s tanečnicí Sanpryiou rozezněly Sofronku hudbou z Afriky a za deště si mohli návštěvníci užít koncert kapely Chtivé tlapičky s akordeonem a kytarou přímo v jurtě.

Školka ve spolupráci s rodiči připravila stanoviště s vyráběním ze dřeva a lesního materiálu, děti si mohly odnést vlastnoručně malovanou placku, probíhalo malování na obličej, navlékání korálků a další tvoření. Atmosféru dne se svým pravým samovarem provoněla pojízdná kavárna a čajovna Seraf.

"Zájem veřejnosti o naši školku nás velmi těší, naše děti, rodiče i návštěvníci si, myslím, užili příjemný den. Už teď připravujeme další slavnost, kterou uvítáme nový školkový rok ve Větvičce, těšíme se na shledanou v neděli 13. 9. zase ve Větvičce," říká MgA. Veronika Formánková.

Autor / zdroj: -cra-

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Druhý úsek silnice Pernolec – Přimda je po rekonstrukci

V pondělí byl slavnostně otevřen druhý úsek silnice II/198 Pernolec – Přimda díky němuž bude snazší napojení na dálnici D5 vedoucí od Tachova a od Při

Post

Nový most v Plzni se sune na místo, pojedou po něm tramvaje na Borská pole

Nový 350 tun vážící most, který se stane součástí budované tramvajové trati na Borská pole, začali v úterý 2. července posouvat na své místo odborníci

Post

Tip na rozmarné léto u vody? Odhalte tajemství hydroelektráren

Majestátní Dlouhé stráně v Jeseníkách, starodávná Čeňkova Pila na Šumavě, Lipno, Orlík a Štěchovice na Vltavské kaskádě i mnohé další. Místa, kde se r

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA