AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

2.7.2015

Soutěž pro školy Plzeňského kraje zná své vítěze

PLZEŇSKÝ KRAJ

Do soutěže vyhlášené hejtmanem Plzeňského kraje Václavem Šlajsem v rámci Her VII. letní olympiády dětí a mládeže ČR se zapojily nejen plzeňské základní a střední školy, ale žáci z celého regionu.

„Jsem moc rád, že olympijskou myšlenku podpořili nejenom samotní sportovci, ale i aktivní fandící žáci v hledištích,“ prohlásil Václav Šlajs. Ten ve snaze motivovat k zapojení co nejvíce škol vyhlásil soutěž o nejoriginálněji fandící třídu či skupinu a o nejvýstižnější a nejzajímavější transparent. Bylo možné použít libovolnou techniku, libovolný formát. „Vše záleželo jen na samotné inspiraci, fantazii a tvořivosti fanoušků, popř. jejich učitelů,“ vysvětluje hejtman Plzeňského kraje.

Pro své školy odměnu ve výši 20.000,- korun získali žáci 20. základní školy v Plzni za nejoriginálněji fandící třídu a žáci ze Základní školy Přeštice za nejvýstižnější a nejzajímavější transparent.

„Nápadité fandění žáků prvního stupně základní školy z Brojovy ulice z Plzně si užívali nejen hráči a trenéři, ale i ostatní diváci,“ řekl trenér beachvolejbalu Josef Forejt.

V průběhu čtyř dnů navštívili žáci desítek škol z Plzně i z celého kraje řadu velkých sportovních klání. Jejich přítomnost nechyběla ani na medailových ceremoniálech.

Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže, které letos poprvé pořádal Plzeňský kraj, proběhly v Plzni ve dnech 14. až 19. června 2015. Po Plzeňském kraji přebral pomyslnou olympijskou štafetu kraj Ústecký, kde se od 17. do 22. ledna 2016 uskuteční Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže.

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy. ODM je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. První ročník olympiády proběhl v roce 2003.

Autor / zdroj: Jana Filípková

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Druhý úsek silnice Pernolec – Přimda je po rekonstrukci

V pondělí byl slavnostně otevřen druhý úsek silnice II/198 Pernolec – Přimda díky němuž bude snazší napojení na dálnici D5 vedoucí od Tachova a od Při

Post

Nový most v Plzni se sune na místo, pojedou po něm tramvaje na Borská pole

Nový 350 tun vážící most, který se stane součástí budované tramvajové trati na Borská pole, začali v úterý 2. července posouvat na své místo odborníci

Post

Tip na rozmarné léto u vody? Odhalte tajemství hydroelektráren

Majestátní Dlouhé stráně v Jeseníkách, starodávná Čeňkova Pila na Šumavě, Lipno, Orlík a Štěchovice na Vltavské kaskádě i mnohé další. Místa, kde se r

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA