AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

9.9.2015

Techmania obdaruje školy volnými vstupenkami

PLZEŇ

Ohodnotit kladný přístup škol a jejich snahu zapojit do své výuky nabídku institucí neformálního vzdělávání – takový je cíl soutěže Objevujte jinak! Nejúspěšnější školy, které se do ní zapojily, převezmou 16. září v Techmania Science Center v Plzni ceny v hodnotě 604 tisíce korun.

Obdrží volné vstupenky pro všechny své žáky, které budou platné až do konce školního roku. Slavnostní ceremoniál začne v 11:30 hodin.

Soutěž, která se konala už potřetí, hodnotí efektivitu, s níž základní a střední školy dokáží využít programovou nabídku Techmania Science Center k podpoře a rozšíření zájmu o technické a přírodovědné obory. U škol mateřských se hodnotí, jak dokáží využít nabídku Techmanie k rozvoji nejmenších dětí, zejména co se týče motorických a logických dovedností a kreativního myšlení. V období od září 2014 do dubna 2015 se hodnotil počet dětí, které nejvíce využily programové nabídky Techmania Science Center, v přepočtu k celkovému počtu žáků školy. Rozhodující tedy bylo, kolik procent žáků školy Techmanii navštívilo.

Soutěž Objevujte jinak! podporuje propojení formálního a neformálního vzdělávání a rozšiřuje tak možnosti vzdělávání u dětí všech věkových kategorií o nové a moderní formy, které jsou primárně postaveny zejména na vlastní zkušenosti a prožitku. Vznikla jako pilotní aktivita v rámci mezinárodního projektu Platform of Local Authorities and Communicator Engaged in Science (PLACES).

Statutární město Plzeň a Plzeňský kraj tvoří spolu s Techmania Science Center v projektu takzvanou „Dvojici“ a jsou jednou ze sedmdesáti „Dvojic“ z celé Evropy. Společné téma, které si „Dvojice“ z Plzeňského kraje stanovila jako nosné, je zapojení neformálního vzdělávání do učebních plánů základních a středních škol v regionu.

Na realizaci projektu se podílejí významné evropské organizace, jako je Evropská asociace science center a muzeí – ESCITE, Evropská regionální síť pro výzkum a inovace – ERRIN, Evropská asociace pro vědecké aktivity - EUSCEA, dále instituce popularizující vědu jako evropská science centra, muzea, univerzity aj. a instituce veřejné správy evropských měst zapojených do projektu.

Záštitu nad projektem převzali hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs, náměstek Plzeňského kraje Jiří Struček a primátor města Plzně Martin Baxa. Více informací k projektu PLACES na www.openplaces.eu.

Autor / zdroj: Markéta Čekanová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA