AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

9.9.2015

Techmania obdaruje školy volnými vstupenkami

PLZEŇ

Ohodnotit kladný přístup škol a jejich snahu zapojit do své výuky nabídku institucí neformálního vzdělávání – takový je cíl soutěže Objevujte jinak! Nejúspěšnější školy, které se do ní zapojily, převezmou 16. září v Techmania Science Center v Plzni ceny v hodnotě 604 tisíce korun.

Obdrží volné vstupenky pro všechny své žáky, které budou platné až do konce školního roku. Slavnostní ceremoniál začne v 11:30 hodin.

Soutěž, která se konala už potřetí, hodnotí efektivitu, s níž základní a střední školy dokáží využít programovou nabídku Techmania Science Center k podpoře a rozšíření zájmu o technické a přírodovědné obory. U škol mateřských se hodnotí, jak dokáží využít nabídku Techmanie k rozvoji nejmenších dětí, zejména co se týče motorických a logických dovedností a kreativního myšlení. V období od září 2014 do dubna 2015 se hodnotil počet dětí, které nejvíce využily programové nabídky Techmania Science Center, v přepočtu k celkovému počtu žáků školy. Rozhodující tedy bylo, kolik procent žáků školy Techmanii navštívilo.

Soutěž Objevujte jinak! podporuje propojení formálního a neformálního vzdělávání a rozšiřuje tak možnosti vzdělávání u dětí všech věkových kategorií o nové a moderní formy, které jsou primárně postaveny zejména na vlastní zkušenosti a prožitku. Vznikla jako pilotní aktivita v rámci mezinárodního projektu Platform of Local Authorities and Communicator Engaged in Science (PLACES).

Statutární město Plzeň a Plzeňský kraj tvoří spolu s Techmania Science Center v projektu takzvanou „Dvojici“ a jsou jednou ze sedmdesáti „Dvojic“ z celé Evropy. Společné téma, které si „Dvojice“ z Plzeňského kraje stanovila jako nosné, je zapojení neformálního vzdělávání do učebních plánů základních a středních škol v regionu.

Na realizaci projektu se podílejí významné evropské organizace, jako je Evropská asociace science center a muzeí – ESCITE, Evropská regionální síť pro výzkum a inovace – ERRIN, Evropská asociace pro vědecké aktivity - EUSCEA, dále instituce popularizující vědu jako evropská science centra, muzea, univerzity aj. a instituce veřejné správy evropských měst zapojených do projektu.

Záštitu nad projektem převzali hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs, náměstek Plzeňského kraje Jiří Struček a primátor města Plzně Martin Baxa. Více informací k projektu PLACES na www.openplaces.eu.

Autor / zdroj: Markéta Čekanová

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Druhý úsek silnice Pernolec – Přimda je po rekonstrukci

V pondělí byl slavnostně otevřen druhý úsek silnice II/198 Pernolec – Přimda díky němuž bude snazší napojení na dálnici D5 vedoucí od Tachova a od Při

Post

Nový most v Plzni se sune na místo, pojedou po něm tramvaje na Borská pole

Nový 350 tun vážící most, který se stane součástí budované tramvajové trati na Borská pole, začali v úterý 2. července posouvat na své místo odborníci

Post

Tip na rozmarné léto u vody? Odhalte tajemství hydroelektráren

Majestátní Dlouhé stráně v Jeseníkách, starodávná Čeňkova Pila na Šumavě, Lipno, Orlík a Štěchovice na Vltavské kaskádě i mnohé další. Místa, kde se r

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA