AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Sušický Solodoor má stipendijní program pro studenty ve výši 4000,- Kč.
Sušický Solodoor má stipendijní program pro studenty ve výši 4000,- Kč.
17.9.2015

Čtyřtisícové stipendium pro sušické studenty!

SUŠICE

Snaživí a šikovní žáci SOŠ a SOU Sušice se o svoji budoucnost a úspěšný start do života nemusejí ani v nejmenším obávat. Díky stipendijnímu programu SOLODOOR mohou získat odbornou praxi, významnou finanční podporu a po dokončení studia také zajímavou pracovní pozici v prosperujícím a moderním podniku.

Studenti oborů Truhlář a Mechatronika na SOŠ a SOU Sušice mohou ve druhém ročníku začít navštěvovat výrobní závod na dveře a zárubně v Sušici jako praktikanti. Během praxe jsou z řad studentů vybráni nejšikovnější kandidáti, které by SOLODOOR po dokončení jejich studia rád přijal jako své nové zaměstnance. Tito kandidáti jsou zařazeni do stipendijního programu. „S jeho pomocí mohou získat finanční podporu ve výši až 4 000 Kč za měsíc a to po dobu až dvou let studia. Podle typu stipendia pak u nás mohou po dokončení studia podepsat pracovní smlouvu na dva, tři nebo čtyři roky,“ vysvětluje pan Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR a.s., předního českého výrobce interiérových dveří a obložkových zárubní. V sušickém regionu se řadí k nejvýznamnějším zaměstnavatelům, který se nebojí hledat a vychovávat své budoucí zaměstnance už i na středních školách a učilištích.

„V naší společnosti jsme si velmi dobře vědomi benefitů, které stipendijní programy oběma stranám přinášejí. Studenti díky nim získají během studia významnou finanční podporu a zároveň odbornou praxi ve výrobě úspěšné firmy a možnost nastartovat svoji profesní kariéru. My zase získáme na několik let kvalitního a spolehlivého zaměstnance schopného se velmi dobře orientovat ve výrobě,“ uvádí pan Dozrál.

SOLODOOR se neomezuje pouze na spolupráci se SOŠ a SOU Sušice, ale snaží se zvyšovat povědomí o pracovních příležitostech v regionu například formou exkurzí pro studenty ostatních středních škol a odborných učilišť nebo s pomocí informativních workshopů zaměřených na žáky osmých tříd základních škol. Ti se nacházejí často ve fázi, kdy se rozhodují, kterým směrem ve svém studiu pokračovat, a perspektiva práce v rozvíjející se regionální firmě může jejich rozhodnutí pozitivně ovlivnit.

Autor / zdroj: Martina Rychetská

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Post

Startuje Prazdroj lidem. Organizace mohou přihlásit své projekty a získat až půl milionu korun

Plzeňský Prazdroj už po osmnácté otevírá svůj grantový program Prazdroj lidem. Prazdroj mezi vybrané projekty rozdělí částku 2,4 milionu korun.

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA