AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Studenti 11. ZŠ v Baarově ulici v Plzni během pěti dní oběhli hranice České republiky – 2290 km.
Studenti 11. ZŠ v Baarově ulici v Plzni během pěti dní oběhli hranice České republiky – 2290 km.
25.9.2015

Studenti 11. ZŠ v Baarově ulici v Plzni během pěti dní oběhli hranice České republiky – 2290 km

PLZEŇ

Žáci a učitelé Šedivky se v minulém týdnu pokoušeli společnými silami zdolat vzdálenost 2290 kilometrů. Přesně tolik měří hranice České republiky. Běhalo se hlavně při hodinách tělesné výchovy, kdy bylo vyhrazeno patnáct minut na uběhnutí libovolné vzdálenosti.

Vše se pak sečetlo a zaškrtávalo do tabulky, kde každý čtvereček znamenal jeden kilometr českých hranic. V pondělí se uběhlo téměř 500 kilometrů a to naznačovalo, že zdánlivě vysokou metu je reálné zdolat. Bohužel během úterý a středy se záměr dosti zdramatizoval. Únava z předešlého dne a menší počet hodin TV udělaly své a ve středu odpoledne měli "jen" 1200 km.

Zbývaly jen dva dny a ve škole byli teprve v polovině. Mnozí už přestávali věřit a meta 2290 kilometrů byla daleko. Navíc ve čtvrtek bylo opět málo hodin TV. V pátek se ale odehrálo něco neskutečného. Plavci z 8. a 9. C zahájili útok na vysněnou metu v bazénu a zdolali hned 40 kilometrů hraniční řeky Dyje a to ještě proti proudu. Navázali hned mnoha uběhnutými kilometry. Přidaly se téměř všechny třídy a v Borském parku to chvílemi vypadalo jako po startu pražského maratonu. Šedivka během pátku zvládla 783 kilometrů. Díky odhodlání a vůli našich žáků to dokázali. Konečný počet 2420 kilometrů ukázal, že v kolektivu je síla.

Autor / zdroj: Tomáš Levý

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA