AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Hejtman navštívil školy v Rokycanech.
Hejtman navštívil školy v Rokycanech.
30.10.2015

Hejtman navštívil školy v Rokycanech

ROKYCANY

Gymnázium a Střední odbornou školu v Rokycanech a Střední školu, Jeřabinová, Rokycany navštívil v úterý 27. října 2015 hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs a radní Jaroslav Šobr. Setkali se jak s žáky, tak s pedagogy a prohlédli si také výukové prostory a dílny odborného výcviku.

Na gymnáziu hejtmana přivítala ředitelka školy Drahomíra Rancová a v úvodu setkání představila školu, možnosti studia a také zmínila také úspěšnost přijímání maturantů na vysoké školy. „Naši absolventi si v přijímání na vysoké školy vedou velmi dobře. Studenti mají zájem o studium chemicko-technologických fakult, elektro fakult, medicíny či přírodovědných oborů," uvedla ředitelka. Při prohlídce školy navštívil hejtman spolu s radním některé specializované učebny, laboratoř, učebnu hudební či výtvarné výchovy nebo tělocvičnu. Na závěr návštěvy se hejtman diskutoval s pedagogy gymnázia.

Další školou zřizovanou Plzeňským krajem, kterou hejtman v Rokycanech navštívil, byla Střední škola, Jeřabinová, Rokycany, jejíž žáci připravovali koncem října raut na slavnostní recepci na ambasádě v Paříži, kde se prezentoval Plzeňský kraj. Návštěva školy začala prohlídkou dílen pro praktickou výuku. „Naše škola má velmi dobře vybavené zázemí pro výuku technických oborů Mechanik opravář motorových vozidel - automechanik, Stojní mechanik – zámečník, Obráběč kovů, Opravář zemědělských strojů, Lesní Mechanizátor. Pochopitelně zajišťujeme výuku také v gastro oborech a podnikání," shrnula částečně nabídku oborů Irena Vostrá, zástupkyně ředitele pro praktické vyučování.

Dílny pro praktické vyučování jsou dle možností vybaveny moderními přístroji z prostředků získaných z dotací EU. Připravena byla také prohlídka zázemí pro výuku oborů v gastronomii, kde žáci přichystali pro hejtmana a radního malé pohoštění.

Autor / zdroj: plzensky-kraj.cz

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA