AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
2.8.2018

Do oprav svých školních budov dává letos Plzeň přes 40 milionů korun

PLZEŇ

Více než 40 milionů korun dává letos město Plzeň na rekonstrukce svých základních škol, maximum prací se snaží zajistit nyní o letních prázdninách. Aktuálně tak například vzniká půdní vestavba na objektu 17. základní školy, řemeslníci přestavují školní družinu s jídelnou v Újezdě, budují jazykové učebny v městském areálu v Sokolovské ulici, v němž sídlí Gymnázium Františka Křižíka a další. Kromě velkých projektů město zajištuje na školách i menší úpravy, tedy výměny oken, rekonstrukce sociálních zařízení a podobně.

„Veškeré investice do našich školních budov se snažíme naplánovat tak, aby nezasahovaly do výuky. Obtížné je to ale u těch největších projektů, proto letos například žákům 17. základní školy začaly prázdniny o týden dříve než ostatním," přiblížil primátor města Martin Zrzavecký. Město Plzeň zřizuje 26 základních škol, které navštěvuje kolem 14 tisíc dětí.

Na 17. základní škole v Malické ulici ve čtvrti Roudná buduje specializovaná firma půdní vestavbu, jde o akci za 7,724 milionu korun bez DPH. Z toho důvodu dostaly děti o týden dříve vysvědčení a o týden později je čeká nástup do školy. Vestavba má být hotova do konce září.

„V podkroví objektu vzniknou nové specializované učebny pro přírodní vědy a práci s digitálními technologiemi. Součástí je také vybavení prostor novým nábytkem a moderními učebními pomůckami. Nezbytným předpokladem je zajištění bezbariérového přístupu odborných učeben pro žáky se zdravotním postižením. Zároveň bude investováno do zajištění vnitřní konektivity stávající budovy, tedy do rekonstrukce LAN,“ uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

Nové zázemí pro žáky vzniká také v městském školním areálu v Sokolovské ulici, v níž od roku 2006 sídlí i Gymnázium Františka Křižíka. Nový pavilon s pěti odbornými jazykovými učebnami a moderním vybavením bude mít kapacitu 87 žáků. Hlavním cílem projektu je zkvalitnit vzdělávání v komunikaci v cizích jazycích, k tomu žáci i učitelé využijí nejmodernější metody výuky, tedy iPady, elektronické učebnice, aplikace a programy. Do výuky se také zapojí odborníci ze spolupracujících vysokých škol a rodilí mluvčí. Celkové náklady projektu jsou 11,9 milionu korun, evropská dotace činí 10,7 milionů korun.

Plzeň investuje i do sportovišť při školách, ještě před prázdninami tak dokončila například za více než dva miliony korun bez DPH nové víceúčelové hřiště pro míčové hry při 26. Základní škole v Liticích. Hřiště má moderní povrch, je odvodněno, má i malou tribunu. Za 7,8 milionu se aktuálně pracuje na hřišti u 14. základní školy v Zábělské ulici. Základní škola Újezd za 14 milionů korun přistavuje školní družinu s jídelnou, 15. základní škola za 4,2 milionu bez daně rekonstruuje dvě tělocvičny, kdy se v nich mění palubovka a topení.

Autor / zdroj: Eva Barborková

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeň doma porazila Slavii a stáhla manko na tři body

V útoku Plzně nastoupil Tomáš Chorý, který trenérovi tuto důvěru ještě před pauzou splatil vedoucí brankou. Slávisté pak dostali viktoriány zejména

Post

Jak lze naskládat celoživotní vzpomínky do jednoho malého kufříku ukázali senioři v Dobřanech

Po téměř roční přípravě, celé řadě společných sezení a tvoření, spatřila světlo světa výstava s názvem Vzpomínkové kufříky.

Post

Plzeň doma porazila Záhřeb, hrdinou se stal Pernica

Viktoriáni v druhém poločase otočili vývoj utkání proti Dinamu Záhřeb a chorvatského soupeře porazili 2:1. Hrdinou zápasu se stal Luděk Pernica, který

Reklama

Reklama

Aktivní Dítě

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.elitex.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA