AKTUÁLNĚ / Počasí

16.12.2012

Česku opět hrozí ledovka, varují meteorologové

Český meteorologický úřad varuje před ledovkou, která by se měla začít tvořit jak v noci na pondělí tak i na úterý. Ledovka by měla zkomplikovat situaci chodcům ale i v dopravě na celém území České republiky.

"Vzhledem k prochlazeným povrchům se v nočních a ranních hodinách bude při přechodně zmenšené oblačnosti tvořit náledí," varují meteorologové. Ledovku v noci z neděle na pondělí způsobí mrznoucí srážky. Varování platí od nedělní osmé hodiny večer až do úterních deseti hodin dopoledne. Lidé by měli také v případě pohybu venku chodit velmi opatrně a také sledovat dopravní zpravodajství a svoji jízdu přizpůsobit, aby předešli nehodě.

Ledovka trápila o víkendu zejména Prahu a západ republiky. Jenom v Praze v sobotu řešili policisté 120 dopravních nehod, což bylo oproti běžnému víkendovému dni několikanásobné navýšení. Pražští záchranáři pak vyjížděli k 80 případům pádu na ledu, kdy si lidé poranili horní nebo dolní končetiny. Jejich středočeští kolegové pak řešili dalších třicet případů zranění.

V noci na pondělí by mělo být podle meteorologů oblačno až zataženo. Místy se objeví déšť nebo déšť se sněhem, v polohách nad 700 m očekávají meteorologové srážky sněhové. Nejnižší teploty v noci klesnou k +2 až -2 °C. V pondělí ráno se objeví ojediněle mlhy a nejvyšší teploty přes den se budou pohybovat od 0 až 4 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

ELITEX Machinery Kdyně

Linky na papírový karton • Stroje na výrobu papírových krabic • Dřevoobráběcí stanice • Stojany obráběcích strojů • Extrudovací stroje • Automobilový průmysl • Dvouzákrutové skací stroje • Lisovací nářadí • Rekuperační turbíny • Export do celého světa • www.elitex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dvaadvacátý ročník festivalu Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy z Austrálie, USA i Evropy

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry.

Post

Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. Zájemci o další grant mají čas do konce října

V květnu v květu. To je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku.

Post

Plzeň uctila památku obětí holocaustu položením kamenů zmizelých

Město Plzeň se letos již potřetí připojilo k celoevropskému projektu k uctění obětí židovských transportů instalací dalších 16 takzvaných kamenů zmize

Reklama

Reklama

www.AUTOmobiloveDily24.CZ

PARTNEŘI

www.elitex.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA